Spoločnosť Meta mení nastavenia rodičovskej ochrany pre Instagram, píše portál Visibility.sk s odvolaním sa na portál Techcrunch.com. Ohlásená zmena je momentálne aktívna v USA. V priebehu júna bude však aplikovaná aj v Spojenom kráľovstve, Japonsku, Austrálii, Írsku, Kanade, Francúzsku aj Nemecku.

Väčšia ochrana detí

V priebehu roka by ochrana detí na Instagrame mala zasiahnuť aj ostatné krajiny.

Vďaka novým nastaveniam môžu rodičia vidieť, keď ich dieťa nahlási účet alebo príspevok vrátane toho, kto bol nahlásený a o aký typ nahlásenia išlo.

Lepšia ponuka tém

Okrem toho prináša Instagram novú funkciu, tzv. „štuchnutia“, ktoré ponúknu dospievajúcim iné témy v prípade, ak si opakovane prezerajú rovnaký typ obsahu.

Nová funkcia je podľa Mety navrhnutá tak, aby tínedžeri mohli na sociálnej sieti objavovať obsah z rozličných tém, pričom sa vylúčili tie, ktoré by mohli byť spájané s porovnávaním vzhľadu.

Spoločnosť sa pritom odvoláva na výsledky štúdie, ktorá skúmala účinky ,,šťuchnutia" pri používaní sociálnej siete. Až 58,2 percenta respondentov súhlasilo, že nová funkcia zlepšila skúsenosť s používaním sociálneho média a rovnako zlepšila vnímanie času stráveného na platforme Instagram.

Ďalšie dôležité správy

Vyhľadávač Google
Neprehliadnite

Európska komisia chce internetové platformy prinútiť k aktívnejšiemu boju proti dezinformáciám