Spoločnosť Meta Platforms zvažuje rôzne možnosti predaja start-upu Kustomer, ktorý sa zaoberá službami zákazníkom. Informoval o tom denník The Wall Street Journal (WSJ). Materská spoločnosť Facebooku softvérovú spoločnosť získala v roku 2020 v rámci svojej stratégie budovania ďalších nástrojov pre zákaznícke služby vo vnútri aplikácií WhatsApp a Messenger. Podľa vtedajších informácií denníka WSJ zaplatila jednu miliardu dolárov.

Strategické alternatívy

Hovorca spoločnosti Meta vo vyhlásení uviedol, že firma sa rozhodla zamerať na ponuku komunikácie medzi firmami a komunikácie firiem so zákazníkmi, čo zahŕňa aj možnosť speňažiť aplikácie WhatsApp a Messenger. „V súčasnej dobe skúmame strategické alternatívy pre spoločnosť Kustomer a v priebehu tohto procesu budeme naďalej podporovať produkt a zákaznícku základňu spoločnosti Kustomer," dodal.

Spoločnosť Kustomer vytvára softvér, ktorý podnikom umožňuje spravovať správy zákazníkov z rôznych služieb na jednom centrálnom paneli. Bola považovaná za ústredný prvok snahy spoločnosti Meta speňažiť svoje aplikácie pre zasielanie správ.

Bezplatný prístup

Uzavretie transakcie sa oneskorilo kvôli žalobe americkej Federálnej obchodnej komisie (FTC). Od amerických regulačných úradov dostala akvizícia zelenú na začiatku roku 2022.

Na začiatku minulého roka povolila prevzatie aj Európska komisia. Materská spoločnosť Facebooku prisľúbila, že svojim konkurentom poskytne po dobu desiatich rokov bezplatný prístup k svojim kanálom na zasielanie správ.

Ďalšie správy na Mediálne.sk

Daniel Křetínský
Neprehliadnite

Mediálny konglomerát Vivendi rokuje s Křetinského CMI o prevzatí firmy Editis