Elon Musk chce zrušiť 75 percent pracovných miest v Twitteri, dotklo by sa to viac ako 5 000 zamestnancov. Uvádzajú to zdroje denníka The Washington Post (WP). Najbohatší muž na svete po niekoľkomesačnom otáľaní sľúbil, že jednu z najvplyvnejších sociálnych sietí planéty kúpi za 44 miliárd dolárov. Firma vzápätí zamestnanca uistila, že sa žiadne veľké prepúšťanie nechystá.

Plánuje sa zbaviť zamestnancov

The Washington Post vo štvrtok napísal, že Musk oznámil možným investorom pri rokovaní o kúpe Twitteru, že sa plánuje zbaviť takmer 75 percent zo 7 500 zamestnancov spoločnosti. Denník sa pritom odvolal na rozhovory a dokumenty, ku ktorým získal prístup.

Rušenie pracovných miest v Twitteri sa ale očakáva v nadchádzajúcich mesiacoch bez ohľadu na to, kto bude spoločnosť vlastniť, dodal denník. Súčasné vedenie Twitteru podľa neho plánovalo, že do konca budúceho roka znížia mzdy v spoločnosti o dohromady zhruba 800 miliónov dolárov. To je číslo, ktoré by znamenalo odchod takmer štvrtiny zamestnancov, uvádza správa WP.

Spoločnosť nemá informáciu potvrdenú

Hlavný právnik Twitteru Sean Edgett sa po zverejnení správy WP snažil zamestnanca upokojiť. Spoločnosť nemá žiadne potvrdené informácie o Muskových plánoch po akvizícii, napísal v internom obežníku, do ktorého nahliadla agentúra Bloomberg. Twitter odporúča skôr počkať na oficiálne oznámenie ako venovať pozornosť fámam alebo uniknutým informáciám, napísal Edgett.

Dohoda o Muskovom prevzatí Twitteru by mala byť uzavretá do konca budúceho týždňa. Spoločnosť miliardára a šéfa automobilky Tesla, ktorý sa pokúsil z uzavretej dohody o prevzatí vycúvať, zažalovala. Poverená sudkyňa dala obom stranám sporu lehotu do 28. októbra. Pokiaľ do tej doby nebude nákup dokončený, začne súdny proces.

Ďalšie dôležité správy

WA 9 Bukurešť - Dievčatko sa pozerá počas protestu Ukrajincov proti ruským útokom na ukrajinské mestá v rumunskej metropole  Bukurešť v pondelok 10. októbra 2022. FOTO TASR/AP

A little girl peers from behind a flag as Ukrainians protest the Russian strikes on Ukrainian cities in Bucharest, Romania, Monday, Oct. 10, 2022. (AP Photo/Vadim Ghirda)
Neprehliadnite

Ako Ukrajina vyhráva vojnu na sociálnych sieťach, píše BBC