Písal sa dátum 29. október 2008, keď média informovali o tom, že Azet predbehol vtedajšiu dlhoročnú stabilnú jednotku Zoznam. Odvtedy uplynulo presne 14 rokov.

Nový líder

Najnovšie výsledky merania IAB Monitoru priniesli zmenu. Po tom, čo v predchádzajúcich mesiacoch News and Media Holding (NMH) predstihol na druhej pozícii Zoznam, v októbri zosadil z prvej pozície aj dlhoročnú jednotku Ringier Slovakia.

IAB Monitor október 2022
Zdroj: IAB Monitor
IABmonitor
Zdroj: IABmonitor - IAB Slovakia - Gemius
IAB monitor
Zdroj: IAB monitor

Historické dáta ukazujú dlhodobé trhové zmeny

Poradie na prvej priečke sa zmenilo po 14 rokoch, ale vývoju sa nevyhol ani slovenský internetový trh. Pripravili sme porovnanie dát rovnakých meraných období, a to konkrétne októbra 2019 a októbra 2022.

Trojročné obdobie, v ktorom je celkový počet používateľov slovenských webov stabilný, identifikuje nielen výrazné posuny v rámci poradia, ale aj zásadne zmeny v absolútnych počtoch reálnych užívateľov, ako aj nových hráčov v prvej desiatke.

IAB Monitor
Zdroj: IAB Monitor
IAB monitor
Zdroj: IABmonitor - IAB Slovakia – Gemius 2022 a 2019

*Aktuálne prechádza výskum IABmonitor prechodným obdobím, počas ktorého dochádza k postupnej implementácii nových pravidiel na strane vydavateľov zapojených do výskumu.

Ďalšie správy z Mediálne.sk

Michal Teplica
Neprehliadnite

Teplica: Digitálnej transformácii sa televízie nevyhnú. Do videoreklamy idú veľké investície