Zbierku prejavov Volodymyra Zelenského z obdobia vojny, ktorá bude obsahovať úvod napísaný ukrajinským prezidentom, vydajú pred Vianocami. V pondelok o tom informoval portál britskej televízie Sky News.

Podpora Ukrajiny nie je trend

Kniha s názvom Odkaz z Ukrajiny (angl. A Message From Ukraine) bude mať aj predslov od Arkadija Ostrovského, editora týždenníka The Economist pre Rusko a východnú Európu.

,,Podporovanie Ukrajiny nie je trend, meme ani výzva na internete," uviedol vo vyhlásení ukrajinský prezident.

,,Nie je to jav, ktorý sa rýchlo rozšíri po celej planéte a potom rovnako rýchlo zanikne. Ak chcete pochopiť, kto sme, odkiaľ pochádzame, čo chceme a kam kráčame, musíte sa dozvedieť viac o tom, kto sme. A táto kniha vám v tom pomôže," dodal Zelenskyj.

Charitatívny účel

Zbierka prejavov má vyjsť 6. decembra a všetky zisky z predaja knihy pôjdu charitatívnej iniciatíve na podporu Ukrajiny s názvom United24, ktorú spustil Zelenskyj.

Ukrajinský prezident spresnil, že do zbierky vybral 16 prejavov, ktoré, ako dúfa, pomôžu čitateľom "pochopiť Ukrajincov: naše túžby, naše zásady a naše hodnoty".

Bývalý herec a komik bol za ukrajinského prezidenta zvolený v roku 2019. Keď Rusko 24. februára napadlo Ukrajinu, Zelenksyj sa náhle ocitol v úlohe vojnového vodcu a vďaka jeho zápalu a vzdoru ho prirovnávajú aj k niekdajšiemu britskému premiérovi Winstonovi Churchillovi, píše Sky News.

Ďalšie dôležité správy

PK 12 Tuluá - Policajti blokujú vstup do väzenia v kolumbijskom meste Tuluá 28. júna 2022. Pri pokuse o útek z väzenia na juhozápade Kolumbie prišlo v utorok o život najmenej 49 ľudí a desiatky ďalších osôb utrpelo zranenia. FOTO TASR/AP

Police block access to a jail that was the site of a deadly fire in Tulua, Colombia, Tuesday, June 28, 2022. (AP Photo/Juan Jose Horta)
Neprehliadnite

Novinára z Kolumbie zastrelili po tom, ako mu vzali ochranku z dôvodu vyhrážania smrťou