Vydavatelia piatich sledovaných celoštátnych denníkov sa stretávajú s pokračujúcim poklesom záujmu o tlačené vydanie novín. Oproti tomu sa čiastočne zotavil predaj elektronickej verzie tlače. Vyplýva to z údajov Kancelárie pre overovanie nákladov tlače - ABC SR a z dát vydavateľstiev. V prvom štvrťroku platili kvôli silnej druhej vlne koronavírusu rôzne karanténne obmedzenia, vrátane zákazu vychádzania s výnimkami.

Noviny
Neprehliadnite

Slovensko si pohoršilo v rebríčku slobody tlače o dve miesta

Najčítanejší slovenskému periodiku Nový čas klesol v sledovanom období priemerný predaný náklad tlačeného vydania o 15,7 percenta zhruba na 54 300 výtlačkov. Konkurenčný bulvárny denník Plus jeden deň skončil s odstupom na druhom mieste s poklesom predaja papierového vydania takmer o štyri percentá na 32 900 výtlačkov.

Dvojcifernému prepadu záujmu o tlačené vydanie sa nevyhli ani periodiká Pravda a Sme. O 3,8 percenta zhruba na 9 400 výtlačkov sa znížil priemerný predaný náklad denníka Hospodárske noviny vydavateľa Mafra Slovakia z českej skupiny Agrofert. Z dostupných údajov vyplýva, že niektorí vydavatelia zaznamenali rastúci záujem o elektronické predplatné. Ide napríklad o Sme a Denník N, ktorý vychádza aj v tlačenej verzii.