Redakcia týždenníka TREND pripravila nové vydanie magazínu TREND Prime Elita biznisu, s aktualizovaným rebríčkom najbohatších Slovákov a Čechov. Z rebríčka vyplýva, že stovka najbohatších Slovákov a Čechov vlastní majetok v hodnote takmer 58 miliárd eur. Po rokoch nepretržitého rastu hodnota ich firiem, nehnuteľností, akcií a dlhopisov po prvý raz klesla – v porovnaní s vlaňajškom asi o 794 miliónov eur. Dôvodom je globálna pandémia, ktorá odštartovala najhoršiu recesiu svetovej ekonomiky od druhej svetovej vojny. 

V súhrne však zvládajú slovenskí a českí miliardári pandémiu koronavírusu relatívne dobre. Majetok desiatich najbohatších sa oproti minulému roku zmenšil približne len o 111 miliónov eur, na 28,6 miliardy eur. Najbohatším Slovákom zostáva finančník Patrik Tkáč, ktorého majetok sa medziročne zmenšil o vyše 200 miliónov eur, na 2,98 miliardy eur. Vyplýva to z rebríčka najmajetnejších Slovákov a Čechov, ktorý pravidelne zostavujú TREND a český denník E15.

Po prvý raz TREND Prime Elita biznisu prináša aj TOP 10 maďarských miliardárov, ktorí sú slovenskej verejnosti takmer neznámi. Pritom sa vrchol maďarského rebríčka za ostatných desať rokov od nástupu premiéra Viktora Orbána výrazne pozmenil a majetok biznisovej elity vzrástol.

TREND Prime
Neprehliadnite

TREND uviedol na trh nový magazín a posilnil redakciu

TREND Prime vychádza štyrikrát ročne, prvé tohtoročné vydanie nieslo názov Ako zostať bohatý v ťažkých časoch, dalšie potom Chceš bývať a Ako uspieť v digitálnej dobe. „Pod značkou TREND Prime pristupujeme k informáciám inak. V titule chceme dôsledne rozvíjať trend, ktorý sa v zahraničí označuje ako slow journalism. Analyzovať témy skutočne do hĺbky, dať im väčší priestor, energiu a čas, než umožňujú mainstreamové platformy,“ povedal šéfredaktor TREND Tomáš Skřivánek.