Súhrnné spravodajstvo naprieč všetkými spravodajskými servismi trikrát denne a ranný kaleidoskop. To sú nové produkty, ktoré Tlačová agentúra SR (na titulnej snímke generálny riaditeľ TASR Vladimír Puchala) ponúka svojim klientom a verejnosti.

Súhrnné Správy TASR vychádzajú v domácom, ekonomickom a zahraničnom servise o 5.45, 11.45 a 17.45 h v pracovných dňoch a prinášajú stručný prehľad najdôležitejších informácií za predchádzajúce hodiny.

„Domnievame sa, že aktuálny spravodajský prehľad, v ktorom je na jednom mieste zhrnuté to najdôležitejšie z domova, ekonomiky, zahraničia a športu, pomôže rýchlo sa zorientovať v množstve správ nielen novinárom, ale aj širokej verejnosti," povedal šéfredaktor TASR Marián Kolár.

Verejnoprávna agentúra zaviedla v októbri aj ďalší produkt, ktorý má ambíciu zatraktívniť spravodajstvo a uľahčiť prácu profesionálom. Ranný Kaleidoskop pripravuje Redakcia dokumentačných databáz (RDD) a v jednej správe ponúka prehľad výročí osobností, udalostí a zaujímavostí dňa.

Vedúci redakcie RDD Márius Kopcsay sa domnieva, že ide o produkt, ktorý v servise chýbal, pretože predstavuje hybrid medzi bežným a stručným kalendárom a profilom resp. dokumentačným materiálom.

„Výber udalostí a osobností možno prezentovať s istou mierou tvorivosti - glosovať, vybrať zaujímavé aspekty a súvislosti tak, aby klient získal stručný a dobre zapamätateľný prehľad podstatných informácií pre konkrétny dátum," doplnil Kopcsay.

Ranný Kaleidoskop vychádza v Easy servise TASR každý kalendárny deň o 6.00 h.

Na snímke fotograf Michal Svítok
Neprehliadnite

Slovak Press Photo pozná svojich finalistov, nomináciu získali aj fotoreportéri TASR