Premiér dostal priestor na štyroch stranách, na ktorých odpovedá na sugestívne otázky, v ktorých je cítiť náklonnosť k jeho osobe.

Jedna z nich napríklad znela: „Kampaň je v plnom prúde, na post premiéra majú zálusk viacerí politici. Ministerské kreslá si rozdeľujú už pred voľbami. Vy ste si ľudí, podľa vás, čím získali?“

Text je doplnený fotkami z detstva, ale aj napríklad s pápežom Františkom či americkým prezidentom Donaldom Trumpom.

P. Pellegrini promoval rozhovor aj na svojej facebookovej stránke. Za pozornosť stojí fakt, že rozhovory s politikmi sa v časopise vyskytujú pravidelne, na rozdiel od aktuálneho článku sú ale označené ako reklama a nedostávajú sa na titulnú stranu.

V rovnaký deň, ako vyšlo nové číslo Slovenky, sa v centrálnom registri zmlúv objavila zmluva v hodnote 50-tisíc eur, ktorá je určená združeniu Slovenka. To organizuje folklórny Deň kroja v Banskej Bystrici. Suma je z osobnej rezervy premiéra P. Pellegriniho.

Občianske združenie vedie Mária Reháková, vydavateľka Slovenky a šéfredaktorka časopisu Mária Miková, ktorá sa na rozhovore s P. Pellegrinim autorsky podieľala. Polovica, teda 25-tisíc eur zo štátneho grantu ide na propagáciu podujatia, a to práve v časopise Slovenka.

Transparency International tvrdí, že premiér tak poslal štátne peniaze, ktoré sú určené na mimoriadne účely, rovno do vrecka vydavateľa časopisu Slovenka. Podľa kancelárie premiéra išlo o štandardný rozhovor a finančný príspevok s ním nijako nesúvisí.

Manželia Rehákovci sú známi v biznise aj mediálnej sfére. Rehákovej manžel Ladislav sa radí roky k najmajetnejším Slovákom. Na Slovensku spoluzakladal aj mobilného operátora Globtel, ktorý potom kúpil a zveľadil francúzsky Orange. Následne sa presunul hlavne do médií a stavebníctva, stál napríklad pri zrode rádia Jemné melódie.

V roku 2006 bol aj krátko vyšetrovaný za údajné vydieranie svojej bývalej účtovníčky. Tá však bola napokon odsúdená na osem rokov na spreneveru jeho peňazí.