„Medzinárodná porota bude fotografie hodnotiť v Bratislave od 30. augusta do 2. septembra. Slávnostné vyhodnotenie výsledkov sa uskutoční 3. októbra v Primaciálnom paláci a ocenené práce budú vystavené v Dome umenia v centre mesta,“ informovala na pondelkovej tlačovej konferencii riaditeľka súťaže Jana Garvoldtová.

Slovenskí fotografi tvoriaci pre médiá môžu súťažiť v kategóriách Aktualita, Reportáž, Portrét, Každodenný život, Svet umenia a kultúry, Šport, Príroda a životné prostredie i v osobitnej kategórii Grant Bratislavy.

Pre slovenských i zahraničných záujemcov sú určené kategórie Študenti a mladí fotografi do 26 rokov a Dlhodobý dokument pre snímky rôznych žánrov z oblastí života ľudí a spoločnosti dokumentované najmenej počas troch rokov. Medzinárodné kategórie sú pre autorov zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Maďarska, Rakúska, Ukrajiny a Slovinska.

Predsedom poroty je slovensko-kanadský fotograf z agentúry AFP vo Viedni Joe Klamar. Ďalší členovia sú holandský fotograf z agentúry NOOR Kadir van Lohuizen, fotoeditorka francúzskeho denníka Liberation Fréderique Rondetová, český fotograf a pedagóg Jindřich Štreit.

V slovenskej časti poroty sú traja fotografi – garantka súťaže Jana Hojstričová, Andrej Balco a vlaňajší víťaz ceny Grand Prix Tomáš Benedikovič.

Podľa J. Gavordltovej Slovak Press Photo nie je len tradičná súťaž. Rovnomenná nadácia organizuje individuálne a skupinové fotografické výstavy vo vlastnej galérii i v zahraničí.

Súťažný projekt Slovak Press Photo sa koná pod záštitou prezidenta SR Andreja Kisku, primátora Bratislavy Matúša Valla a starostky bratislavského Starého Mesta Zuzany Aufrichtovej.