O tom, že vyšetrovateľ sa podieľal na sledovaní novinárov, informuje televízia Markíza. Š. Mlynarčík mal byť podľa nej súčasťou takzvaného Kočnerovho komanda.

Do tohto tímu ho mal priviesť Miroslav Kriak, niekdajší zamestnanec Finančného riaditeľstva SR, odkiaľ ho po medializovaných zisteniach prepustili. Obaja v čase sledovania pracovali v rovnakej inštitúcii.

Vyšetrovateľa Š. Mlynarčíka už mala vypočuť Národná kriminálna agentúra (NAKA), na výsluch ho zatiaľ zavolali ako svedka. Myslel si vraj, že novinárov a tiež politikov sleduje pre štátnu tajnú službu, vyšetrovateľom o sebe to isté tvrdí aj M. Kriak. Š. Mlynarčík priznal aj sledovanie zavraždeného redaktora Aktualít J. Kuciaka.

Aj v tomto prípade sa objavuje bratislavský bar Next Apache, ktorý polícia pred časom prehľadávala. Š. Mlynarčík ho mal navštevovať a robiť si v ňom záznamy. Na výsluchu vraj uviedol, že peniaze za sledovanie nedostával, preplácali mu benzín či účet za telefón.

Ako ďalej približuje Markíza, vyšetrovateľ zapletený do sledovania novinárov pôsobil najskôr na Kriminálnom úrade Finančnej správy (KÚFS), od roku 2014 na colnom úrade. Skončil tam v januári 2018. Potom prešiel k policajnému zboru, vyšetrovateľa robí približne rok.

Š. Mlynarčík na otázky televízie zatiaľ neodpovedá. „Riaditeľ OR PZ v Bratislave II - ako riaditeľ s personálnou právomocou, Vami uvedenými informáciami doposiaľ nedisponoval. Voči policajtovi nie je vedené žiadne konanie," odpovedal Markíze bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff.

Pred pár dňami Denník N informoval o tom, že do sledovania novinárov pre M. Kočnera mal byť zapletený aj Juraj Škrip, bývalý riaditeľ Odboru hmotnej núdze a sociálnych dávok z Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR).

Ten dal príkaz na kontrolu redaktorky denníka Moniky Tódovej, ktorú v lete 2017 navštívil terénny sociálny pracovník.

Ako je známe, novinárov a politikov pre M. Kočnera sledoval aj bývalý novinár a šéf kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby (SIS) Peter Tóth. Tomu mal pri aktivitách pomáhať spomínaný M. Kriak.

M. Kočner momentálne sedí vo väzbe pre ekonomickú trestnú činnosť a obvinený je aj z objednávky vraždy J. Kuciaka, pri ktorej prišla o život aj jeho snúbenica Martina Kušnírová.