Ministerka to v utorok po brannobezpečnostnom výbore v Národnej rade (NR) SR v súvislosti s vyjadreniami niektorých opozičných poslancov, ktorí sa chcú na kauzu pýtať policajného prezidenta.

„Pokiaľ bude táto požiadavka od poslancov NR SR, nemyslím si, že by som ja alebo policajný prezident, s tým mali problém, aby sme im podali informácie, ktoré v rámci svojich kompetencií vieme, alebo sme získali,“ skonštatovala s tým, že doteraz takúto požiadavku zo strany poslancov neeviduje.

Zdôraznila však, že ani ona, ani policajný prezident nie sú orgány činné v trestnom konaní. Vysvetlila, že každé vyšetrovanie sa deje pod dozorom prokurátora. To, či sa prokurátor rozhodne informovať o vyšetrovaní, je podľa jej slov čisto jeho rozhodnutie.

V kauze lustrácií novinárov je vedené trestné stíhanie pre prečin zneužívania právomocí verejného činiteľa a prečin neoprávneného nakladania s osobnými údajmi.

Prípadom sa zaoberá vyšetrovateľ odboru boja proti korupcii a organizovanej kriminalite inšpekcie ministerstva vnútra. Úrad špeciálnej prokuratúry tiež informoval, že okrem novinárov boli lustrovaní aj niektorí prokurátori.