„Je čas pozrieť sa na majetky niektorých novinárov, ako je Tódová“, nadpisuje predseda Smeru-SD Robert Fico status na sociálnej sieti.

Nasledujú politicky zafarbené obvinenia a invektívy na adresu reportérky Denníka N. Podľa R. Fica sa radí k „lotrom“, „schopným urobiť pre Matoviča a spol. akúkoľvek špinavosť“. Podľa neho sa snaží pošpiniť obvineného bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika a, naopak, urobiť anjelov „z gaunera Lipšica alebo udavača Makóa“.

Novinárka tiež podľa Fica pomáha ministrovi Mikulcovi „podozrivému až po uši z korupcie“.

Samotného R. Fica Monika Tódová (na titulnej snímke) podľa jeho presvedčenia nenávidí, hoci on disponuje veľkou osobnou integritou.

„Lotor v sukni“

„Mám za sebou takú odbornú a politickú kariéru a toľko osobnej integrity, že žiadny lotor v sukni mňa ani mojich blízkych ľudí nebude bezdôvodne opľúvať. O to viac, že to robí čisto z politických dôvodov a za túto špinu v prospech Matoviča, Lipšica a pod. si necháva ešte aj zaplatiť,“ píše predseda Smeru.

Robert Fico (Smer-SD) a Roman Mikulec (OĽaNO).
Neprehliadnite

Smer-SD opäť podáva návrh na vyslovenie nedôvery ministrovi Mikulcovi

 Ďalej sa pýta na pôvod majetku novinárky Moniky Tódovej, ktorá podľa neho spolu s manželom vlastní „v najdrahšej časti Bratislavy byt, kde meter štvorcový môže stáť viac ako 5 tisíc Euro“. Pritom podľa neho „Tódovci mali plat vždy v stovkách Euro, nie v tisícoch“.

Nezabúda spomenúť ani Georga Sorosa a americkú stopu, keď tvrdí, že „je známe, že najviac peňazí do Denníka N prichádza zo Sorosovych nadácií, že Tódová je na americkej ambasáde ako doma“.

„Odmena za špinavú prácu“

Ďalej R. Fico naznačuje súvislosť majetku Tódovcov s udalosťami nasledujúcimi po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho manželky.

„Dostala špeciálnu odmenu za špinavú robotu, ktorú po vražde odviedla? Nebudem špekulovať, hoci o Tódovej vie každý, že je schopná všetkého,“ špekuluje Robert Fico.

Napokon oznamuje, že podáva „podnet na políciu, aby preverila pôvod majetku Tódovej, vrátane hypo úveru, ktorý je podľa všetkého len zásterkou.“

Aby si totiž podľa šéfa Smeru mohla dovoliť byt v lokalite, kde si ho kúpila (a splatiť hypotéku naň), musela by podľa neho žiť tak dlho ako „galapágska korytnačka“.

Na snímke vpravo generálny prokurátor SR Maroš Žilinka a vľavo námestník generálneho prokurátora SR Jozef Kadera počas vyhlásenia 2. septembra 2021 v Bratislave. FOTO TASR – Martin Baumann
Neprehliadnite

Na Žilinkovu tlačovku nepustili Denník N a Aktuality. Bola pre televízie a agentúry, tvrdí GP

Tódová byt vysvetlila a vyhrala súd

Tvrdenie, že byt manželov Tódovcov presahuje ich reálne finančné možnosti, priniesol v marci v článku portál Hlavný denník, avšak musel ho z rozhodnutia súdu pred niekoľkými dňami stiahnuť. Novinárka sa k tomu vyjadrila na sociálnej sieti 8. septembra.

„Rozumiem tomu, že ako novinárka som verejne činná, pretože svojimi textami ovplyvňujem verejnú mienku a myslím si, že kvôli tomu znášam, nielen na sociálnych sieťach, veľa. Obvinenie, že disponujem nelegálnym majetkom, je však za hranicou toho, čo som povinná zniesť. Prakticky denne upozorňujem na verejných činiteľov, ktorých majetok nezodpovedá ich príjmom. Autorka Aneta Leitmanová (možno sa raz dozvieme, kto sa skrýva za týmto pseudonymom a či je to naozaj žena) mala len jeden cieľ - diskreditovať ma v očiach verejnosti. Robert Fico o mne okamžite začal hovoriť ako o najbohatšej novinárke,“ uviedla na svojom facebookovom profile Monika Tódová.

Informovala, že sa obrátila na súd. „V týchto dňoch Krajský súd v Bratislave právoplatne rozhodol, že Hlavný denník musí tento článok zmazať, pretože je nepravdivý. Potvrdil tak rozhodnutie Okresného súdu Bratislava 1, ktorý predbežné opatrenie vydal ešte skôr,“ konštatovala.

Únik informácií

Na stránke Omediach.com bolo zverejnené aj podporné stanovisko riaditeľa vydavateľstva N Press vydávajúceho denník N. „Od začiatku sme jednoznačne odmietali pravdivosť tvrdení, ktoré šírili niektoré internetové stránky a politici - manželia Tódovci si kúpili byt z legálnych, riadne zdokumentovaných zdrojov,“ cituje stránka riaditeľa vydavateľstva Lukáša Filu.

L. Fila tvrdí, že „ v čase vlády Smeru sa niekomu naozaj podarilo preniknúť do emailovej schránky Moniky Tódovej, a dlhodobo využíva jej správy na pokusy o jej diskreditáciu“. Na druhej strane, „údaj o jej rodinných príjmoch je neaktuálny a neúplný“. Právne kroky podniknuté spoločne vydavateľstvom a Tódovcami preto podľa neho „súvisia nielen s ochranou dobrého mena, ale aj porušením práva na ochranu súkromia nelegálne získanými diskreditačnými materiálmi”.