Predseda mediálneho výboru parlamentu Kristián Čekovský kritizuje generálneho prokurátora Maroša Žilinku za to, že podľa neho zaviedol selekciu novinárov. Na štvrtkovej tlačovej konferencii šéfa prokuratúry totiž neumožnili osobnú účasť redaktorkám Denníka N a Aktualít. 

„Rozhodnutie nepustiť na tlačovú konferenciu redaktorky Denníka N a Aktualít vnímam ako snahu vyhnúť sa konfrontácii s vlastnými rozhodnutiami. Nie je to prvý raz, čo sa generálny prokurátor skrýva alebo uteká pred nepríjemnými otázkami," uviedol K. Čekovský vo vyhlásení.

Spereneveril sa prísľubu transparentnosti

Maroš Žilinka sa podľa šéfa výboru za pár mesiacov spreneveril prísľubu transparentnosti, ktorý si dával pri svojej kandidatúre na post generálneho prokurátora a aj na základe ktorého ho poslanci NR SR volili.

„To, čo však generálny prokurátor predvádza, nemá s transparentnosťou nič spoločné,“ zdôraznil Kristián Čekovský s tým, že podobné praktiky boli bežné v minulosti.

„Ako chce generálna prokuratúra budovať dôveru občanov, keď generálny prokurátor namiesto toho, aby čelil otázkam, nechá novinárky sedieť na obrubníku priľahlej ulice a namiesto sľubovanej transparentnosti ukazuje len aroganciu moci?“ pýta sa Čekovský.

Veronika Remišová
Neprehliadnite

Remišová chce mimoriadnu koaličnú radu k právomociam generálneho prokurátora

Priestor mali televízie a agentúry, ostatní prenos

Generálna prokuratúra (GP) SR v reakcii vydala vysvetľujúce vyhlásenie.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa