Obvinenie, ktoré polícia vzniesla voči novinárom Monike Tódovej a Konštantínovi Čikovskému z Denníka N (na snímke hore), zrušil bratislavský krajský prokurátor ako nezákonné a neopodstatnené. Vyplýva to z vyjadrenia hovorcu Generálnej prokuratúry (GP) SR Dalibora Skladana.

Hovorca spresnil, že prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava (na snímke) v utorok po preskúmaní vyšetrovacieho spisu zrušil uznesenie o vznesení obvinenia a začatí trestného stíhania „ako nezákonné a neopodstatnené, ale aj arbitrárne, pričom uložil poverenému príslušníkovi Policajného zboru, aby vo veci znovu konal a rozhodol".

Začiatkom tohto týždňa sa na pôde Divadla Jána Palárika v Trnave uskutočnila medzinárodná konferencia svetových bojovníkov proti mafii.
Neprehliadnite

Politici stoja za novinármi Denníka N, obvinenia prudko kritizujú

Generálny prokurátor Maroš Žilinka v pondelok (20. 9.) vydal pokyn, aby krajský prokurátor zabezpečil urýchlené preskúmanie zákonnosti a opodstatnenosti uznesenia policajta, ktorý vzniesol voči novinárom obvinenie.

„Krajský prokurátor v Bratislave 20. septembra rozhodol, že v trestnej veci pôvodne vedenej na Okresnej prokuratúre Bratislava III, v ktorej bolo 14. septembra 2021 policajtom vznesené obvinenie voči dvom novinárom, bude na ďalšie konanie príslušný prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava," doplnil hovorca.

Obvinenie voči novinárom vzniesli z prečinu ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti. Podľa Denníka N malo súvisieť s odkrytím totožnosti Petra Tótha (na titulnej snímke)ako utajeného svedka v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.