Nemecké noviny Die Aktualle zverejnili „exkluzívny“ rozhovor s legendárnym pilotom F1 Michaelom Schumacherom. To však bolo jeho fanúšikom podozrivé, keďže sedemnásobný majster sveta už 10 rokov od tragickej nehody na lyžovačke neprehovoril s médiami a neukázal sa ani na verejnosti, informuje portál Fontech.

Die Aktualle však uviedli, že to bol prvý rozhovor, ktorý Schumacher od svojej nehody poskytol. „Môj život sa od nehody úplne zmenil. Bolo to hrozné obdobie pre moju manželku, moje deti a celú rodinu. Bol som tak vážne zranený, že som ležal celé mesiace v umelej kóme, pretože inak by sa s tým moje telo nedokázalo vysporiadať. Prežíval som ťažké časy, ale nemocničný tím ma dokázal priviesť späť k mojej rodine," cituje úryvok z rozhovoru The Independent.

Na konci článku však nemecké médium odhalilo, že šlo o konverzáciu so špecializovanou umelou inteligenciou Character.ai na generovanie odpovedí. Aj keď má dnes umelá inteligencia širokospektrálne využitie a mnohokrát je skutočne užitočná, spomínaný rozhovor pobúril nielen Schumacherových fanúšikov, ktorí ho označili za hanebný.

Ďalšie správy na Mediálne.sk

HBO Max miery do Európy
Neprehliadnite

Slováci si na novú streamovaciu službu Max ešte počkajú. Aké predplatné ponúkne?