Ako Mladá fronta, tak aj časopis Týden, patriaci jednému z veriteľov, Jaromírovi Soukupovi, totiž v minulosti zverejnili kritické články o Strnadovi. Ten je preto z rozhodovania vo veci Mladej fronty vylúčený a o riešení úpadku bude vydavateľstvo znovu rozhodovať iný sudca súdu prvej inštancie. Vedenie vydavateľstva nechcelo aktuálnu situáciu komentovať. Vydavateľstvo Mladá fronta, ktoré bolo v konkurze, vydražila začiatkom septembra za 50,1 milióna korún agentúra PP Partners podnikateľa Andreja Čírtka. Vyvolávacia cena bola 36 miliónov. Podnik vydávajúci napríklad týždenník Euro sa predával očistený o záväzky, ktoré vznikli pred vyhlásením konkurzu.

Čírtek pôsobí ako hovorca skupiny Czechoslovak Group Michala Strnada. Podľa skorších informácií o vydavateľstvo prejavili záujem napríklad Czech News Center, alebo mediálny podnikateľ Jaromír Soukup. V insolvenčnom konaní s vydavateľstvom, sa s pohľadávkami prihlásilo cez 400 veriteľov, ktorí žiadajú približne 400 miliónov korún. Pohľadávky by mali byť hradené z výnosu aukcie.

Mladá fronta
Neprehliadnite

Mladá fronta predaná. Získal ju konzultant zbrojárskej skupiny

Pôvodný majiteľ František Savov skôr tvrdil, že o Mladú frontu prichádza nelegálnou cestou. Z nájazdu na svoj majetok obviňuje vlastníkov holdingu Czechoslovak Group Michala Strnada a jeho otca Jaroslava, ktorí sú jednými z Čírtkových klientov. Strnadovi dlhodobo argumentujú, že Savov pre svoje tvrdenia nemá dôkazy. Czechoslovak Group sa so Savovom sporila aj o ďalšie jeho firmy, napríklad o skrachovanú vagónku Legios v Lounoch.

Podľa generálneho riaditeľa vydavateľstva, Karla Novotného, boli úpadok a následný konkurz Mladej fronty dôsledkom toho, že sa Savov rozhodol v druhom a treťom štvrťroku minulého roka prevádzku vydavateľstva už ďalej nefinancovať. Do vydavateľstva Mladá Fronta patrí aj týždenník Euro a portál Euro.cz.

Divízia Knihy na trh ročne uvedie okolo 250 nových titulov. Mladá fronta vydáva aj auto-moto a hobby magazíny, zdravotnícke časopisy, pre najmenšie deti časopis Puntík, magazín Mamičkin Puntík a časopis Tečka pre deti od šiestich rokov.