Polročné insolvenčné konanie a konkurz vydavateľstva Mladá fronta je takmer u konca. V on-line aukcii, ktorej výsledok ešte vo štvrtok musí potvrdiť súd, zvíťazila PR spoločnosť PP Partners Andreja Čírtka. Tá pracuje okrem iného pre skupinu Czechoslovak Group Michala Strnada.

Že sa Mladá fronta predá, bolo zrejmé už krátko po začatí aukcie, kedy nad vyvolávaciu cenu 36,5 milióna korún prvýkrát prihodil "Užívateľ 15 331". Pod týmto aliasom prihadzoval práve Andrej Čírtek z PP Partners. "Potvrdzujem, že spoločnosť PP parters Prague podala v dnešnej aukcii na predaj podniku dlžníka Mladá fronta v rámci konkurzného konania najvyššiu ponuku," uviedol pre INFO.CZ Čírtek. Po niekoľkých hodinách od prvého prihodenia sa objavil ďalší záujemca - vydavateľstvo A11 podnikateľa Aleša Zavoral (nejedná sa o zakladateľa e-shopu Alza).

„Áno, je pravda, že som sa aukcie zúčastnil," uviedol Zavoral. Obaja podnikatelia sa hodinu pred koncom aukcie začali preťahovať, po deviatich prihodení nakoniec sumou 50,1 milióna korún zvíťazil Andrej Čírtek. Pokiaľ ho ako víťaza potvrdí aj súd, stane sa novým majiteľom vydavateľstva.

Andrej Čírtek však vo svojom vyhlásení uviedol, že aktuálnych 50,1 milióna korún považuje za maximum možného. „Vzhľadom k náladom na mediálnom a vydavateľskom trhu, ktoré sme pred našou účasťou v aukcii preverili, aj vzhľadom k tvrdému faktu, aký bol reálny (ne) záujem o dnešnú aukciu, máme za preukázané, že lepší výťažok pre veriteľa MF je za súčasných podmienok vylúčený, "vysvetľuje s tým, že v prípade ďalšieho preťahovania insolvencie sa už žiadnej ďalšej aukcie účastniť nebude.

Samotné vydavateľstvo Mladá fronta až do štvrtkového rozhodnutia súdu nechce výsledok aukcie komentovať. Vlajkovou loďou vydavateľstva Mladá fronta je ekonomický týždenník Euro a naň naviazané weby a špeciály. Lukratívnou časťou je aj knižná divízia s ročnou produkciou asi 250 titulov. Okrem toho vydavateľstvo vydáva detské, motoristické, hobby či zdravotnícke magazíny.