V súčasnosti pôsobí Z. Sidó ako zástupca šéfredaktora pre ekonomiku a zahraničie a súčasťou redakcie je od roku 2000.

Novým šéfredaktorom Új Szó sa od polovice novembra stane Csaba Nyerges. Skúsenosti v riadení denníka aj obsahovej tvorbe nadobudol v rokoch 1994 až 2017, kedy bol šéfredaktorom regionálneho denníka Kisalföld. Do Új Szó prichádza z univerzity v Győri.

„Zmena na poste šéfredaktora denníka Új Szó predstavuje krok, ktorým sa finalizuje organizácia a transformácia redakcie smerom k multiplatformovej produkcii obsahu,“ uviedol Michal Teplica, generálny riaditeľ NMH.

Na čele redakcie stál od mája 2018 János P. Lajos, ktorý vystriedal odchádzajúceho Zoltána Szalaya. J. P. Lajos v Új Szó pôsobí od roku 2004 v sekcii vnútornej politiky a tejto oblasti sa bude venovať aj naďalej.

Új Szó má na Slovensku vyše 70-ročnú tradíciu, vychádza od roku 1948. Pod NMH, ktoré vlastní skupina Penta, prešiel začiatkom minulého roka spolu s týždenníkom Vasárnap.

Súčasne s touto akvizíciou sa Penta s Petit Pressom dohodla, že vydavateľstvu spätne odpredá päť percent zo svojej majetkovej účasti a zníži si tak vlastnícky podiel na 40 percent.

Denník Új Szó mal v auguste tohto roka reportovaný priemerný predaj 14 264 výtlačkov.

Poznámka: Mediálne.sk je súčasťou vydavateľstva News and Media Holding, ktoré patrí finančnej skupine Penta.