Britský bulvárny denník Mail on Sunday prehral súd s Meghan Markleovou, manželkou britského princa Harryho. Denník zverejnením súkromného listu Markleovej adresovaného jej otcovi, s ktorým nemá vojvodkyňa dobré vzťahy, porušil jej súkromie. 

Odvolací súd tak potvrdil februárový verdikt súdu nižšej inštancie. O rozhodnutí informovali svetové agentúry.

Zamietnuté odvolanie

„Odvolanie je zamietnuté," uviedol sudca podľa agentúry AFP. „Odvolací súd potvrdzuje (predchádzajúce) rozhodnutie sudcu, že vojvodkyňa mala primerané očakávania na rešpektovanie svojho súkromia," dodal.

Londýnsky súd už skôr nariadil vydavateľovi denníka Mail on Sunday, spoločnosti Associated Newspapers, aby zaplatil 450-tisíc libier za trovy konania. Právni zástupcovia firmy dnes uviedli, že ich rozsudok odvolacie inštancie sklamal, a že zváži odvolanie sa na najvyšší súd.

Meghan a Harry pôvodne plánovali pre Lilibet iný scenár.
Zdroj: Getty Images

Reakcia vojvodkyne

„Nie je to víťazstvo len pre mňa, ale pre všetkých, ktorí niekedy cítili obavy postaviť sa za to, čo je správne," uviedla Meghan Markleová vo vyhlásení po zverejnení verdiktu.

„Najzásadnejšie je, že teraz budeme mať viac  kolektívnej odvahy zmeniť bulvárny priemysel, ktorý v ľuďoch pestuje krutosť a zarába na klamstvách a bolesti, ktorú sám spôsobuje," stojí v jej písomnej reakcii.

Každú voľnú chvíľu trávia spoločne
Zdroj: Getty Images

Štyridsaťročná vojvodkyňa zo Sussexu zažalovala spoločnosť Associated Newspapers po tom, čo Mail on Sunday vo februári 2019 zverejnil v piatich článkoch jej ručne písaný list z augusta 2018, ktorý adresovala svojmu otcovi Thomasovi Markleovi. 

Vakcínou Sputnik Light už v Rusku začali očkovať.
Neprehliadnite

Britský bulvárny denník sa ospravedlnil za článok o krádeži vzorca na Sputnik V

List napísala vojvodkyňa po svadbe s britským princom v roku 2018. Bulváru list odovzdal sám Markle. Vydavateľ sa na súde obhajoval tým, že Markleová list zámerne formulovala s vedomím, že list nakoniec môže uniknúť do médií.

KK25 Roubaix  - Francúzsky prezident Emmanuel Macron hovorí počas návštevy policajnej akadémie vo francúzskom  Roubaixe 14. septembra 2021. FOTO TASR/AP
French President Emmanuel Macron speaks during his visit at the police academy of Roubaix, northern France, Tuesday, Sept. 14, 2021. (Ludovic Marin, Pool via AP)
Neprehliadnite

Macron podal sťažnosť na fotografa, ktorý ho vyfotil na vodnom skútri