Francúzsky prezident Emmanuel Macron podal trestné oznámenie na fotografa, ktorý ho vyfotil v plavkách a na vodnom skútri. Podľa Macrona ide o narušenie súkromia. Prokuratúra v tejto veci začala vyšetrovanie, informovala agentúra AFP.

Snímky urobil fotograf Thibaut Daliphard pre bulvárny časopis Voici v roku 2020, keď bol Macron na dovolenke na Azúrovom pobreží. Na jednej snímke je 43-ročný prezident v plavkách v prítomnosti svojej ženy Brigitte, na druhej jazdí na vodnom skútri.

Fotografia s vodným skútrom bola použitá na výstave o francúzskych prezidentoch v jednej z parížskych galérií. Podľa Dalipharda kontaktoval Elyzejský palác galériu a požiadal ju, aby bola fotografia „okamžite odstránená".

WA 22 Brusel - Francúzsky prezident Emmanuel macron počúva otázky na tlačovej konferencii po skončení summitu EÚ v Bruseli v piatok 25. júna 2021. FOTO TASR/AP 

French President Emmanuel Macron talks to journalists during a news conference at the end of an EU summit at the European Council building in Brussels, Friday, June 25, 2021. EU leaders discussed the economic challenges the bloc faces due to coronavirus restrictions and will review progress on their banking union and capital markets uni
Neprehliadnite

Odpočúvali aj francúzskeho prezidenta? Macron má nový mobil i číslo

„Fotka na vodnom skútri ukazuje mladého, dynamického prezidenta takmer v štýle Kennedyho, takže nevidím nič, čo by na snímke bolo negatívne," povedal AFP fotograf s odkazom na amerického exprezidenta Johna F. Kennedyho.

Aby sa Macron vyhol nahliadnutiu do svojho súkromia, nechal si vo vládnej rezidencii vo Fort Brégançonu na Azúrovom pobreží postaviť vnútorný bazén. Sám však pripustil, že sa radšej kúpe v mori.