C. Burkeová toto rozhodnutie zdôvodnila tým, že na vlaňajšie „experimentálne“ udeľovanie Oscarov bez moderátora slávnostného večera boli veľmi dobré ohlasy.

Spočiatku mal vlaňajší 91. ročník odovzdávania filmových cien moderovať americký herec a komik Kevin Hart. Ten však neskôr oznámil, že sa vzdáva tejto príležitosti pre pobúrenie, ktoré vyvolali jeho dávnejšie hanlivé výroky voči homosexuálom a príslušníkov LGBT komunity.

Na pódiu sa tak počas večera objavili a vystriedali viaceré známe osobnosti kinematografie a šoubiznisu. Tie sprevádzali televíznych divákov a prítomných počas celého galavečera, ohlasovali nominácie, otvárali obálky a vyhlasovali víťazov.

Podľa agentúry Reuters bola v porovnaní s predchádzajúcimi ročníkmi aj vyššia sledovanosť. Vlaňajší prenos z Dolby Theatre v Los Angeles, ktorý vysielala televízia ABC, zaplo podľa spoločnosti Nielsen 29,6 miliónov dospelých divákov. Program tak dosiahol rating 7,7 percenta.

Je to o tri milióny viac ako v roku 2018, kedy ho sledovalo historicky najmenej ľudí – 26,5 milióna. Program tak dosiahol rating 7,7 percenta.

Čísla narástli prvýkrát za päť rokov. Naposledy sa tak stalo v roku 2014, kedy si Oscarov pozrelo 43,7 milióna ľudí a v porovnaní s predošlým ročníkom si vylepšili skóre o vyše 3,4 milióna. V roku 2013 totiž dosiahli sledovanosť 40,3 milióna divákov a od roku 2014 klesali.

Slávnostné udeľovanie Oscarov sa bude konať 9. februára a televízia ABC ho bude vysielať tradične v priamom prenose.