Niekdajší minister zahraničia v administratíve exprezidenta USA Donalda Trumpa Mike Pompeo sa stane analytikom na republikánsky naklonenej spravodajskej stanici Fox News. Pompeo bude poskytovať komentáre k aktuálnemu dianiu ako na hlavnom spravodajskom kanáli Fox News, tak na sesterskej stanici Fox Business Network zameranej na ekonomické správy. Vo svojej novej úlohe prispievateľov prvýkrát vystúpiv piatok v rannom spravodajskom programe Fox & Friends.

„Mike Pompeo je jedným z najviac uznávaných a najrešpektovanejších hlasov čo sa týka zahraničnej politiky a tém národnej bezpečnosti," uviedla vo vyhlásení šéfka Fox News Suzanne Scottová. „Teším sa na jeho príspevky naprieč našimi platformami, v ktorých sa podelia o svoju osobitú perspektívu s miliónmi našich divákov," dodala.

KK32 Washington - Hovorkyňa amerického prezidenta Donalda Trumpa Kayleigh McEnanyová hovorí počas svojej prvej tlačovej konferencie v Bielom dome vo Washingtone 1. mája 2020. FOTO TASR/AP
White House press secretary Kayleigh McEnany speaks during a press briefing at the White House, Friday, May 1, 2020, in Washington. (AP Photo/Evan Vucci)
Neprehliadnite

Trumpova bývalá hovorkyňa McEnanyová mieri do televíze Fox News

Pompeo bol ministrom zahraničia USA od apríla roku 2018 do tohtoročného januára, kedy skončil Trumpov mandát. Predtým slúžil ako šéf Ústrednej spravodajskej služby (CIA). Exminister v minulosti naznačil, že zvažuje kandidatúru na prezidenta v roku 2024 za predpokladu, že do súboja nevstúpi Trump. Pompeo podľa serveru Politico nedávno navštívil Iowu, ktorá je tradičným prvým a veľmi dôležitým bojiskom pri primárnych voľbách, v ktorých uchádzači bojujú o nomináciu svojej strany prezidentských volieb.

Pompeo je hlasným zástancom Trumpových krokov, podporoval napríklad jeho nepodložené snahy o zvrátenie výsledkov prezidentských volieb. Vlani v novembri v čase, keď už veľké americké médiá vrátane Fox News projektovali víťazstvo demokratov, vyhlásil, že predpokladá „hladký prechod" k Trumpovému druhému prezidentskému volebnému obdobiu. Exminister sa tiež hlási k Trumpovej zahranično-politickej stratégii „Ameriky na prvom mieste" (America First).

WA 4 Orlando - Bývalý americký prezident Donald Trump počas svojho prvého vystúpenia po odchode z Bieleho domu na výročnej Konferencii konzervatívnej politickej akcie (CPAC) v Orlande v nedeľu 28. februára 2021. FOTO TASR/AP 


Former President Donald Trump speaks at the Conservative Political Action Conference (CPAC), Sunday, Feb. 28, 2021, in Orlando, Fla. (AP Photo/John Raoux)
Neprehliadnite

Donald Trump pripravuje návrat na sociálne siete s novou platformou

K Fox News sa v posledných mesiacoch pridalo niekoľko veľmi blízkych Trumpových spolupracovníkov. Hovorca exprezidentova Bieleho domu Kayleigh McEnanyová bude spolumoderovat reláciu „Outnumbered" vysielanú vo všedné dni. Komentátorkou stanice sa na konci marca stala aj Lara Trumpová, manželka exprezidentovho syna Erica. Vlastnú reláciu na Fox Business Network dostal aj Trumpov niekdajší hlavný ekonomický poradca Larry Kudlow.