Bývalá hovorkyňa amerického prezidenta Donalda Trumpa Kayleigh McEnanyová sa stane prispievateľkou konzervatívne ladenej spravodajskej televízie Fox News. Podľa denníka The Guardian to oznámila mimovládna organizácia Občania pre zodpovednosť a etiku vo Washingtone (CREW), ktorá tiež vyslovila poľutovanie nad častým pohybom činiteľov medzi bývalou administratívou a touto republikánom naklonenou stanicou. Hovorca súčasného demokratického prezidenta Joea Bidena Len Psakiová pôsobila v posledných rokoch ako komentátorka televízie CNN.

McEnanyová prichádza do televízie len krátko po tom, čo z nej odišla ďalšia bývalá Trumpová hovorkyňa Sarah Sandersová kvôli svojej kandidatúre na guvernérku štátu Arkansas, ktorú oznámila v pondelok. Z finančných dokumentov McEnanyovej podľa CREW vyplýva, že s Fox News sa dohodla tento rok v januári a ešte tento mesiac by tam mala začať pracovať. Organizácia tiež uviedla, že sa hovorkyňa vo vysielaní stanice už často vyskytovala, viac než dasaťkrát tam vystúpila len od novembra, kedy Trump prehral v prezidentských voľbách.

Tridsaťdvaročná McEnanyová v minulosti vo Fox News pracovala, a to v relácii bývalého guvernéra Arkansasu Mikea Huckabeeho, ktorý je otcom Sarah Sandersovej. Na CNN tiež ako komentátorka obhajovala Trumpa pri jeho kandidatúre na prezidenta v roku 2016. Pred prácou v Bielom dome bola McEnanyová hovorkyňou Celoštátneho výboru Republikánskej strany (RNC), neskôr potom Trumpovej kampane za znovuzvolenie.

EBE 2 Washington - Na snímke americký prezident Donald Trump počas tlačovej konferencie, na ktorej informoval o plánoch týkajúcich sa autorizácie a distribúcie vakcíny proti koronavírusu a možného lockdownu, takmer pripustil, že v Bielom dome už nebude veľmi dlho v piatok 13. novembra 2020. FOTO TASR/AP
President Donald Trump speaks in the Rose Garden of the White House, Friday, Nov. 13, 2020, in Washington. (AP Photo/Evan Vucci)
Neprehliadnite

Spoločnosť Twitter prvýkrát zablokovala Trumpov účet

Trump vystriedal počas svojho prezidentského mandátu štyroch hovorcov. Prvým bol Sean Spicer, po Sandersovej nasledovala Stephanie Grishamová, ktorú nahradila práve McEnanyová. Tá pri svojom prvom vystúpení novinárom povedala, že im nikdy nebude klamať, v posledných dňoch Trumpovej administratívy však okrem iného opakovala Trumpové nepodložené tvrdenia o volebných podvodoch, poznamenáva The Guardian.