Towercomu zveril frekvenčné spektrum pre digitálne terestriálne vysielanie štát ešte v roku 2009, keď firma uspela v spochybňovanom tendri. Počas výberového konania sa menil aj šéf bývalého Telekomunikačného úradu.

Odvolaný Branislav Máčaj tvrdil, že Towercom bol vybraný vopred a profitovať z toho mali konkrétni ľudia – konkrétne podnikatelia z J&T. Skupina, do ktorej portfólia patrí aj televízia Joj, to odmietala.

V tom čase sa stal Towercom prevádzkovateľov troch multiplexov – prechodného, komerčného aj „verejnoprávneho“, v ktorom sa šíria stanice RTVS. V roku 2012 priklepol úrad Towercomu v ďalšom výberovom konaní aj štvrtý multiplex.

Bez elektronickej aukcie 

Kým pri troch ostatných multiplexoch má spoločnosť prevádzkové povolenie do septembra 2029, v prípade prvého multiplexu vyprší na konci mája 2021.

Regulačný úrad preto pozýva záujemcov do výberového konania, v ktorom sa bude o tento frekvenčný priestor súťažiť. Úrad pritom informoval, že výberové konanie sa uskutoční bez elektronickej aukcie, kde je kritériom najvýhodnejšia cenová ponuka.

„Účelom použitia pridelených frekvencií v jednotlivých frekvenčných vyhradeniach bude vybudovanie novej komunikačnej siete DVB-T prvého MUX-u alebo zabezpečenie kontinuity existujúcej komunikačnej siete DVB-T prvého MUX-u, prostredníctvom ktorej bude poskytovaná elektronická komunikačná služba – prenos obsahových služieb v štandarde DVB-T2 a doplnkových obsahových služieb,“ informuje úrad.

Záujemcovia musia 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa