Tomáš Hudák bude mať po prechode do Markízy novú zábavnú reláciu

Tomáš Hudák mal donedávna vlastnú politicko-satirickú šou na tv.sme.sk. V novembri zo Sme odišiel do Markízy a tým sa skončil aj jeho program Svet Tomáša Hudáka. 

Markíza, v ktorej Hudák pracuje ako dramaturg a editor Nočných Televíznych novín, mu teraz vytvorila priestor na vlastnú reláciu na spravodajskom portáli televízie tvnoviny.sk. "Tomáš Hudák má v TV Markíza primárne na starosti spravodajstvo. Chceme však využiť aj jeho kreatívny a humoristický potenciál.  Podieľa sa preto na príprave časti silvestrovského vydania Televíznych novín a od januára sme sa rozhodli aj pre jeho reláciu na našom spravodajskom portáli tvnoviny.sk," povedal pre Mediálne.sk Lukáš Diko, šéfredaktor spravodajstva Markízy.

Tomáš Hudák bude mať po prechode do Markízy novú zábavnú reláciu

Podľa riaditeľa Centra interaktivity TV Markíza Ondreja Gečeho by sa nová relácia mala prvýkrát objaviť v priebehu januára. Ako sa bude volať a kedy presne bude mať premiéru, Hudák ani jeho nadriadení zatiaľ neprezradili.

Portál tvnoviny.sk už má jeden zábavný formát - videokomentár Krutá realita Matúša Krutého.

Politicko-satirická šou TV Sme Svet Tomáša Hudáka patrila dlhodobo medzi najsledovanejšie videorelácie portálu Sme.sk., program vznikol v októbri 2007.

"Bolo to ťažké rozhodovanie, vidím sa však viac v televízii než v novinách... Sme TV malo v tomto smere svoje limity, keďže išlo iba o internetový projekt, ktorý nepatril medzi hlavné priority vydavateľstva," povedal pri svojom odchode zo Sme pre Mediálne.sk Hudák. Hudák bol okrem televízneho glosátora aj redaktorom zahraničného oddelenia Sme.