Najnavštevovanejší spravodajský web Sme.sk príde o Svet Tomáša Hudáka, jednu z najúspešnejších relácií svojej TV Sme. Jej autor a moderátor, redaktor zahraničného oddelenia denníka Sme Tomáš Hudák, od 1. novembra 2010 nastupuje do televízie Markíza ako dramaturg a editor Nočných Televíznych novín.

Sme TV prichádza o Svet Tomáša Hudáka. Autor relácie odchádza do Markízy

"Bolo to ťažké rozhodovanie, vidím sa však viac v televízii než v novinách. Pracovať v profesionálnych podmienkach dlhodobo fungujúcej televízie považujem za veľkú výzvu. Sme TV malo v tomto smere svoje limity, keďže išlo iba o internetový projekt, ktorý nepatril medzi hlavné priority vydavateľstva," vysvetlil pre Mediálne.sk Hudák. Ako dodal, k jeho rozhodnutiu prispeli aj lepšie zmluvné podmienky v Markíze.

Do konca novembra vyrobí Hudák ešte dva posledné diely svojej politicko-satirickej šou pre Sme TV. Jej návrat na inom mieste do budúcna nevylúčil. Či ho s ponukou na obdobný zábavný formát neoslovila aj Markíza, zatiaľ nechcel komentovať.

Hudák pracoval na zahraničnom oddelení denníka Sme od apríla 2007, svoju pravidelnú štvrtkovú reláciu na Sme TV pripravoval od októbra rovnakého roku. Pred nástupom do Petit Pressu pracoval pre spravodajský server Aktuálne.sk.

Aktuálne vydanie relácie Svet Tomáša Hudáka