Televízia Joj spúšťa v sobotu 30. mája o 20.30 hod. novú staničnú grafiku. Filozofia zmeny je vyjadrená v ďalších subclaimoch, ktoré sa budú na obrazovke tematicky objavovať - Každý deň s vami, Žijeme s vami, Snívame s vami,  Zabávame sa s vami, Iba s vami máme zmysel.

 

TV Joj nový subclaim
Zdroj: TV Joj

 

„Jojka zmenila svoju tvár, nadväzuje na ident minulých období a rozvíja ho. Takáto zmena je vždy výsledkom tímovej práce. Na jej vzniku sa podieľali naši ľudia z marketingu, vedenie kreatívy, copywriteri, grafici, animátori, experti na hudbu i produkcia. Bola to skvelá spolupráca a ja sa chcem všetkým kolegom poďakovať. Teraz predstupujeme pred našich divákov a dúfame, že nás prijmú vrelo a s porozumením,“ hovorí Ivana Semjanová, riaditeľka marketingu, PR a analýz televízie Joj. 

Neprehliadnite

Joj v pondelok mení claim aj grafiku. Pozrite si, ako bude vyzerať

Logo Joj, ktoré pred piatimi rokmi opustilo ohraničenie vo štvorci a jeho špirála prešla redizajnom, sa teraz objaví v bielom prevedení na farebných podkladoch reprezentujúcich rôzne obsahové kontexty. Základný pohyb animácie grafiky vychádza naďalej z točivého pohybu špirály, ale tentoraz pôsobí mäkšie. Iný bude aj layout obrazovky, infografika (vekové ohraničenie, sledovaný program, nasledujúci program, injektáž) je umiestnená pre diváka neprehliadnuteľným spôsobom. Zmenou prešlo aj audiologo stanice a hudobný podklad, ktoré sú jemnejšie a príjemne podčiarkujú plynúcu grafiku na obrazovke.

TV Joj nové logo
Zdroj: TV joj

„Pri tvorbe televíznej grafiky sa vždy snažíme držať krok s najnovšími grafickými trendmi a zároveň zohľadňujeme súčasné estetické vnímanie diváka. Myslím, že sa nám to vždy darilo, aj preto vnímajú diváci náš vizuál ako moderný a dynamický. Tomuto obrazu nezostávame nič dlžní ani tentoraz. Vytvorili sme súčasnú, funkčnú a pritom nenásilnú staničnú grafiku,“ uzatvára šéf kreatívy televízie Joj Ondrej Garan Hutník.