Netflix plánuje pripraviť interaktívne vydania programov Carmen Sandiego, Baby šéf (Boss Baby) a Last Kids on Earth. Podľa všetkého nepôjde o celé interaktívne série seriálov, ale skôr o filmy alebo jednorazové špeciály.

Informácie uviedli zdroje agentúry Bloomberg blízke Netflixu, ktoré si neželajú byť menované, nakoľko streamingová firma tieto plány oficiálne nekomunikovala. Netflix prvýkrát uviedol interaktívny program v júni 2017. Aj v tomto prípade išlo o kreslenú rozprávku – Puss in Book s postavami zo Shreka.

Agentúra pripomína, že internetová televízia sa pustila do podobného projektu v rámci detských programov preto, že v dnešnej dobe sú televízne obrazovky súčasťou života najmenších, prakticky s nimi vyrastajú. Často na ne hovoria, vedú s nimi jednostranné debaty, alebo do nich dokonca udierajú, len aby sa priblížili príbehu, ktorý sledujú.

Rozhodovali v dráme aj divočine

Pozitívne prijatie tohto experimentu s Puss in Book s Kocúrom v čižmách či vajcom Hupky Dupky povzbudil Netflix, aby odštartoval interakciu aj s dospelým publikom. Koncom minulého roka preto zaradil spin-off futuristickej drámy Black Mirror s názvom Bandersnatch.

Diváci túto aktivitu privítali. Takmer 90 percent z tých, ktorí špeciál sledovali, si vybralo z ponúkaných možností. Aj toto číslo znovu motivovalo Netflix pustiť sa do ďalších programov, ktoré divákov „vtiahnu“.

V celovečernom filme Black Mirror Bandersnatch ponúkol Netflix možnosti výberu niekoľkokrát, súčasťou deja tak boli po diváci celý čas. Takisto pri programe You vs. Wild, v ktorom si volili, ako sa v divokej prírode zaobíde známy dobrodruh Bear Grylls. Netflix ho uviedol v apríli.

Pre streamingovú platformu je tiež otázkou, v akých 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa