Výsledok naplnil očakávania distribútora Continental Film, ktorý odhadol návštevnosť na aspoň 50-tisíc divákov. Tú odhadovali vianočnej komédii aj niektorí konkurenční distribútori, pričom TREND bol skôr konzervatívny s tipom 40- až 50-tisíc divákov.

Návštevnosť bola počas štvrtka ešte striedma, ale zo dňa na deň výrazne rástla. Niektoré menšie kiná ešte film vo štvrtok nehrali, preto sa dal očakávať väčší nápor od piatka. Tradične silná sobota vyšvihla Štastný nový rok s mnohými vypredanými sálami a filmu sa darilo aj v nedeľu.

Druhý najlepší slovenský štart po Trhline

Za rok 2019 má nový film druhý najväčší otvárací víkend pre slovenskú snímku, po januárovej Trhline s vyše 83-tisíc divákmi. Vtedy sme hľadali v celej ponuke filmov, ktorý titul by počas roka mohol ešte dosiahnuť podobné čísla.

Ako sa v decembri ukazuje, žiaden film sa napokon Trhline v číslach otváracieho víkendu nepriblížil. Jedine Loli parádička zdolala v júli 20-tisícový otvárací víkend a drámy Ostrým nožom a Amnestie štartovali okolo hranice 15-16 tisíc. Perinbaba 2 sa tento rok do kín nedostane – predbežne je presunutá na marec 2020.

S 53 030 divákmi ostáva Šťastný nový rok tesne pred hranicou top päťky najväčších otváracích víkendov histórie, pokiaľ ide o domáce filmy.

Rebríček vedie 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa