Žiadosťou nitrianskej eseročky Slovak Sport sa mala licenčná rada zaoberať na svojom zasadnutí 7. júla. Vec napokon uzavrie bez zmien v licencii vysielateľa.

„V prípade Slovak Sport, s. r. o., vysielateľ žiadal o zmenu názvu programovej služby, žiadosť však vzal späť, preto bude správne konanie zastavené a Rada o samotnej zmene nebude rozhodovať,“ informovala hovorkyňa regulátora Lucia Jelčová.

Slovak Sport prevádzkujúci stanice Slovak Sport.TV 1 a Slovak Sport.TV 2 v žiadosti uvádzal nové názvy Arena 1 a Arena 2.

Ako informovalo Mediálne.sk minulý týždeň, takýto názov má vysielateľ poistený. Úrad priemyselného vlastníctva požiadal o registráciu názvov „arena“ a „Televízia arena sport“.

Vedenie televízie sa k aktuálnemu dianiu nevyjadruje. Generálny riaditeľ Robert Greguš čerpá dovolenku.

O tom, že sa Slovak Sport má premenovať na Arena sport, píše aj český server DigiZone.cz. Tomu informáciu potvrdil zástupca operátora UPC.

V minulých dňoch bol v prevázdke aj web arenasport.cz, prevádzkovaný na serveroch Slovak Sportu. Web uvádzal ešte nefunkčné odkazy na streamy ku kanálom Arena 1 a Arena 2. V súčasnosti vysielajú na webe obe stanice Slovak Sport.TV, denné vysielanie sa dá odomknúť za 1,20 eura.

Dôvod možného premenovania Slovak Sport.TV zostáva nejasný. Kanály s názvom Arena Sport vysielajú v súčasnosti v Srbsku, kde sú dostupné štyri stanice zahrnuté pod týmto brandom.

Slovak Sport má u nás licencie na tri kanály, tretí z nich v tomto roku vypol. Na zvyšných dvoch ponúka čoraz viac repríz, o práva na významné športové podujatia televízia prišla. V minulosti pritom vysielala aj hokejovú NHL či futbalovú Premier League.

Televízia v súčasnosti čelí výrazným finančným ťažkostiam, jej dlh voči jednému z veriteľov presahuje sumu 1,4 milióna eur. Držiteľ licencie Slovak Sport je v konkurze

Obchodný register eviduje vo firme nedávnu vlastnícku zmenu - medzi spoločníkmi od 29. júna nefiguruje Lukáš Greguš. Spoločníkmi a konateľmi sú R. Greguš a Jaroslav Jánošík.