Spoločnosti Slovak Sport patrí licencia na vysielanie troch športových staníc Slovak Sport.TV. Vysielateľ aktuálne prevádzkuje dva kanály – Slovak Sport.TV 1 a Slovak Sport.TV 2.

Na aktuálnu situáciu v televízii sa Mediálne.sk chcelo spýtať generálneho riaditeľa Roberta Greguša, ten ale v telefonáte pozamenal, že je na dovolenke a záležitosť nekomentoval.

Vo firme figuruje R. Greguš spolu s Lukášom Gregušom a Jaroslavom Jánošíkom. Spoločnosť vznikla v marci 2012 po premenovaní eseročky CE TV. Podľa Finstatu skončila v strate v rokoch 2011 - 2013.

Návrh na začatie reštrukturalizácie bol v prípade Slovak Sportu podaný v marci tohto roka, súd o jej začatí rozhodol v apríli.

Prvá schôdza veriteľov plánovaná na 23. júna sa zrušila, nevolil sa tak na nej veriteľský výbor. Namiesto toho okresný súd v Nitre zastavil reštrukturalizačné konanie a vyhlásil konkurz na majetok dlžníka. Za správcu súd ustanovil právnika Ladislava Baráta.

Súd podľa Finstatu eviduje súhrnnú prihlášku nezabezpečných pohľadávok, ktorú podal veriteľ Karol Billík. Ten si uplatňuje desať pohľadávok v celkovej výške 1 436 521 eur.

Pre Mediálne.sk K. Billík iba potvrdil, že je jedným z veriteľom a ďalej sa o veci nechcel baviť.

Obe stanice Slovak Sport.TV v súčasnosti naďalej vysielajú. Rada pre vysielanie a retransmisiu však podľa zákona môže odobrať licenciu vysielateľovi, na ktorého majetok bol vyhlásený konkurz.

Detaily o hospodárení eseročky Slovak Sport nie sú známe. R. Gregušovi patrí aj spoločnosť CE Media, ktorá má licenciu na vysielanie regionálnej stanice Televízia Central.

Slovak Sport.TV štartoval 1. júla 2012, postupne televízia spustila ďalšie dve stanice a expandovala aj na český trh.

Vysielateľ investoval do exkluzívneho športového obsahu – získal práva na hokejovú NHL či anglickú futbalovú Premier League. Tú dal na Slovensku exkluzívne operátorovi Slovak Telekom. R. Greguš v rozhovore pre Mediálne.sk z leta 2013 hovoril, že v súvislosti s investíciami očakávali návratnosť do troch rokov.

Už vlani v lete ale Slovak Sport.TV „prepustil“ Premier League priamo Telekomu, ktorý ju zaradil na svoje stanice Digi Sport.

Slovak Sport.TV v januári zrušil svoj tretí kanál, ktorý vysielal od roku 2013 ako free-to-air kanál na Slovensku. Obsah z neho sa presunul na zvyšné dve stanice.

Tie zas vypadli vo februári z celoplošného DVB-T, Towercom pri tom ako dôvod uviedol dlohodobé si neplatenie záväzkov zo strany vysielateľa. Slovak Sport.TV 1 a Slovak Sport.TV 2 zostali v portfóliu kábloviek, satelitných a IP TV operátorov.

Majú značku Televízia arena sport

Slovak Sport.TV v júni požiadal na Úrade priemyselného vlastníctva o registráciu ochranných známok „Televízia arena sport“ a „arena“, ku ktorému sa viaže aj príslušné logo. To je zhodné ako na už funkčnom webe arenasport.cz. Zámery Slovak Sport.TV ani v tomto smere nekomentoval. Na webe zatiaľ nie je kompletný obsah, naznačený je však celodenný stream staníc Antena 1 a Antena 2. Televízia Arena Sport vysiela aj v Srbsku.