Seriál Hranica z dielne Televízie Joj sa už tradične umiestnil na prvej priečke rebríčka sledovanosti v cieľovej skupine 12+. Najnovšia epizóda sa divákom zapáčila natoľko, že v hlavnom vysielacom čase získala 303-tisíc sledujúcich. Avšak aj napriek vysokému číslu svoj júnový rekord neprekonala.

Nová kulinárska šou

Celebritná relácia Inkognito sa taktiež tešila vysokej sledovanosti, no za prvým miestom zaostávala o viac ako 50-tisíc divákov, keďže Jojka k obrazovkám prilákala 252-tisíc ľudí.

Reláciu Bez servítky TV Joj na leto prerušila, do pôvodného vysielacieho času preto zaradila českú verziu súťažného varenia. Kulinársku šou Prestreté si v pondelok pozrelo 198-tisíc divákov. Na finálovú epizódu Slovákov síce stráca viac ako 60-tisíc sledujúcich, napriek tomu jej patrí tretia priečka.

Legendárny film

V rebríčku sa umiestnila aj TV Markíza. Divákov z jej pondelkovej produkcie najviac zaujala zábavno-súťažná relácia Na love. Meranie vedomostí súťažiacich a ,,lovca" sledovalo 187-tisíc divákov.

Top päťku uzatvára legendárny spaghetti western Vtedy na Západe. Film z roku 1968 získal v hlavnom vysielacom čase na obrazovkách Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) 171-tisíc sledujúcich.

Komediálne seriály

Jojkárska Hranica sa najviac zapáčila aj divákom v cieľovej skupine 12 až 54 rokov. Pondelková časť si získala 137-tisíc sledujúcich, čo televízii prinieslo 16,8 percentný trhový podiel. Zaujalo tiež Inkognito, ktoré si pozrelo 93-tisíc divákov. Jojka si tak na konto mohla pripísať ďalších 13,8 percenta z trhového podielu.

Tretiu a štvrtú priečku obsadili dve epizódy slovenského komediálneho seriálu Horná Dolná. V hlavnom vysielacom čase ho sledovalo 93-tisíc divákov s trhovým podielom 11,3 percenta. O hodinu neskôr však seriál rovnakú sledovanosť neudržal. Tá klesla na 88-tisíc ľudí, oproti tomu sa ale trhový podiel zvýšil na 12,6 percenta.

Päticu najsledovanejších nespravodajských programov uzatvára české Prestreté. Prvú časť si pozrelo 83-tisíc divákov s vysokým trhovým podielom – 16 percent.

Ďalšie dôležité správy

Chart Show venovaná Mekymu Žbirkovi.
Neprehliadnite

Duel Rašiho a Kollára sledovalo najviac divákov, úspech zožali aj Záhady tela či Chart show