Satelitná Digi TV zverejnila počet zákazníkov. Má menej ako Skylink

Satelitná platforma Digi TV prvýkrát zverejnila, koľko má na Slovensku predplatiteľov. Podľa vyjadrení zástupcov spoločnosti na dnešnej tlačovej konferencii k štartu Digi Sport ich je približne 280-tisíc. Toto číslo obsahuje len satelitné domácnosti a nezahŕňa káblové rozvody Digi Slovakia. Odzrkadľuje iba platiacich klientov, nie čiernych zákazníkov.

Počet 280-tisíc klientov znamená, že Digi TV je dvojkou na slovenskom trhu satelitných plaforiem. Konkurenčný Skylink naposledy zverejnil svoje štatistiky začiatkom apríla, no už vtedy mal viac: 285-tisíc. No ide o čiastočne odlišné produkty, keďže Skylink na rozdiel od Digi TV ponúka aj základný balík zadarmo – zákazník platí iba jednorazovo pri registrácii karty. Jeho platenú rozšírenú ponuku využíva podľa oficiálnych údajov 13 až 14 % zákazníkov.

Počet predplatiteľov satelitných platforiem na Slovensku
v zátvorke dátum, ku ktorému je údaj aktuálny

Skylink 285 000 (začiatkom apríla)
Digi TV 280 000 (súčasný údaj)
CS Link 50 000 (ku koncu roka 2009)
UPC Direct 31 200 (30. jún)
Magio Sat 15 000 (koniec apríla)

Digi TV zverejnila aj počet predplatiteľov satelitnej služby v Česku – tam ich má skoro 300-tisíc.

Najväčší satelitný operátor Skylink odhadoval, že Digi TV mohlo mať ku koncu minulého roka 220-tisíc platiacich predplatiteľov. Ale zároveň predpokladal, že na Slovensku bolo až 120-tisíc prípadov nelegálneho satelitného príjmu. "Ten je bežný najmä u Digi TV," povedal šéf Towercomu pre stratégiu a rozvoj Karol Flak. Digi TV sa v súčasnosti snaží problém s čiernymi divákmi vyriešiť: mení kódovací systém a prechádza na Nagravision 3. Proces je postupný, ale na konci by ilegálni diváci nemali vidieť ani jeden kanál z ponuky Digi TV.

Ďalším benefitom, ktorý sa Digi TV chystá ponúknuť svojim zákazníkom a prípadne aj motivovať k predplateniu svojich služieb nových, je štart stanice Digi Sport. Viac o Digi Sport na Mediálne.sk už čoskoro.