V ponuke Trojky sa budú nachádzať rôzne žánre, prinesie dokumenty, dramatické, hudobné a zábavné programy, publicistiku aj vzdelávacie programy. Jej hlavným sloganom je „S Trojkou nikdy nezostarneš“, RTVS o nej hovorí aj ako o televízii pre ľudí tretieho veku.

Vysielať bude denne 24 hodín v dvoch rotáciách. Blok od 6:00 do 12:00 sa bude následne reprízovať od 24:00. Večerný blok od 18:00 do 24:00 uvidia diváci v repríze na druhý deň od 12:00 do 18:00.

„Spúšťame okruh pre duchom i telom sviežich pamätníkov a boli by sme veľmi radi, keby to vnímali ako vianočný darček, ktorý im bude robiť radosť po celý rok. Tešíme sa, že prinesieme o kúsok viac pohody všetkým ľuďom do sviatočných domácností,“ uviedol generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Šéfrdramaturgičkou Trojky je Judita Gembická. Pri kreovaní programovej štruktúry sa podľa nej pozeralo predovšetkým na cieľového diváka. Trojka bude čerpať z archívu Československej a neskôr Slovenskej televízie.

„Zamerali sme sa hlavne na kvalitný obsah, aby bol komunikatívny k dnešnému človeku a aj k mladšej generácii,“ uviedla.

Vráti Bratislavské pondelky

Po spustení bude program tematicky zameraný aj na vianočné sviatky. Po ich skončení bude Trojka vysielať aj programy o varení, zábavné a hudobné formáty. Podvečery chce RTVS venovať dráme či dokumentom.

RTVS na Trojke do pondelkového večerného vysielacieho času vráti známe Bratislavské pondelky, v utorky bude vysielať detektívky, kriminálne či špionážne seriály, v stredu zábavnú publicistiku ako Liga pasáž Borisa Filana, Dávne stretnutia na želanie, Chodili sme spolu, Okná vesmíru dokorán či Mojich sedem divov.

Štvrtky a nedele večer Trojka prinesie televízne seriály z archívu. 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa