Za nového riaditeľa Sekcie technickej realizácie vymenoval Vladimíra Hübnera a začiatkom januára na pozíciu riaditeľa Sekcie ľudských zdrojov RTVS nastúpil Václav Staškovič.

„Veľmi sa teším na spoluprácu s Jozefom Puchalom, pretože mám o ňom len tie najlepšie referencie ako o dlhoročnom pracovníkovi RTVS, ktorý si uvedomuje významnú spoločenskú úlohu verejnoprávneho média. Miroslav Debnár, ktorý obhájil svoj post, bude naďalej rozvíjať regionálne štúdio RTVS v Banskej Bystrici,“ priblížil Jaroslav Rezník.

Ako pokračoval, Vladimír Hübner bude mať na starosti rozvoj technologických a informačných systémov. Václava Staškoviča označil za skúseného manažéra v oblasti ľudských zdrojov. „Tím sa pomaly formuje do finálnej podoby. Teším sa na výzvy, ktoré nás čakajú v tomto roku,“ dodal.

Miroslav Debnár pracuje od roku 1999 v médiu verejnej služby. Začínal v banskobystrickom štúdiu Slovenského rozhlasu ako spravodajca. Potom pôsobil ako redaktor publicistiky a moderátor Rádia Regina a Rádia Slovensko. Neskôr viedol redakciu spravodajstva a publicistiky banskobystrického rozhlasového štúdia. Od roku 2013 je výkonným riaditeľom Štúdia RTVS v Banskej Bystrici. Manažoval priestorovú a technologickú fúziu rozhlasových a televíznych pracovísk. Pôsobil aj ako vysokoškolský pedagóg, je autorom množstva rozhlasových príspevkov, držiteľom viacerých novinárskych ocenení.

„Teší ma, že zo súťaže projektov a ideí vzišla víťazne práve moja vízia riadenia a rozvoja banskobystrického štúdia RTVS. Vnímam to aj ako ocenenie päťročnej práce môjho tímu a všetkých kolegov v náročnom období fúzie rozhlasových a televíznych pracovísk. Som rád, že spolu s nimi budem môcť pracovať na ďalšom rozvoji štúdia a predovšetkým televíznej a rozhlasovej tvorby zo stredného Slovenska,“ uviedol.

Jozef Puchala nastúpil do vtedajšieho košického štúdia Slovenskej televízie v roku 1996, kde začínal ako redaktor spravodajstva, neskôr ako moderátor a režisér aktuálnej a investigatívnej publicistiky. V roku 2004 sa stal šéfdramaturgom regionálneho vysielania a bol pri vzniku najdlhšie trvajúceho regionálneho formátu – Regionálneho denníka. Od roku 2005 bol vedúcim Redakcie regionálneho vysielania. V rokoch 2006 až 2011 pôsobil ako vedúci Redakcie spravodajstva, športu, aktuálnej publicistiky a regionálneho vysielania. Je držiteľom desiatky žurnalistických cien Slovenského syndikátu novinárov a Literárneho fondu. Ako spoluautor cyklu (Ne)celebrity získal v roku 2011 hlavnú cenu v kategórii publicistika na prestížnej súťaži Vyšehradská pečať. Dostal rôzne ocenenia aj za svoju poéziu.

„Je to pre mňa veľká česť. V košickom štúdiu Slovenskej televízie (RTVS) pracujem dvadsiaty druhý rok. Už predtým som spolupracoval s košickým Slovenským rozhlasom, a to nielen ako básnik, ale aj ako autor scenárov. Dlhé roky som v Košiciach viedol Redakciu regionálneho vysielania a bol som pri vzniku mnohých televíznych formátov, pričom niektoré z nich sa v RTVS vysielajú dodnes, napríklad (Ne)celebrity či Encyklopédia slovenských obcí. Svoje dlhoročné skúsenosti by som rád využil pri ďalšom rozvoji a napredovaní košického štúdia,“ poznamenal.

Vladimír Hübner doposiaľ pôsobil v rámci Sekcie technickej realizácie ako vedúci Odboru strategického rozvoja a mediálnych systémov. „Vážim si, že som dostal príležitosť pokračovať vo svojom poslaní. S kolegami sme za ostatné roky v oblasti techniky odviedli kusisko roboty, avšak pred nami je ešte množstvo ťažkých rozhodnutí a výziev. Verím, že o päť rokov bude RTVS aj vďaka našej sekcii presne taká, ako si zaslúži - moderná, aktuálna, vizuálne atraktívna, akusticky dokonalá a online,“ konštatoval.

V oblasti „broadcast IT“ pracuje od roku 2007, kedy nastúpil ako administrátor mediálnych systémov do Centra techniky v TV Markíza. Z nej v roku 2012 odišiel ako VizRT manažér a v RTVS sa stal vedúcim Odboru strategického rozvoja a mediálnych systémov. Má bohatú prax v oblasti administrácie IT technológií a počítačových sietí, s navrhovaním a implementovaním IT projektov, riadením zmien ako aj líniovým a projektovým manažmentom.

Václav Staškovič má dlhoročné skúsenosti z oblasti ľudských zdrojov. Mal na starosti komplexné personálne zabezpečenie firemných procesov ako aj procesov v oblasti produktivity a normovania práce, vzdelávanie zamestnancov a mzdovú problematiku.

„Beriem to ako profesionálnu výzvu, pričom za svoju hlavnú prioritu považujem stabilizáciu kvalifikovaných pracovníkov a vytvorenie priestoru pre ich ďalší kariérny rast,“ ozrejmil.

V rokoch 1999 až 2006 bol v Slovenskom rozhlase vedúcim Odboru personálneho a organizačného, v rokoch 2006 až 2014 pôsobil v spoločnosti ARS-Partner, kde mal na starosti oblasť ľudských zdrojov, podobne ako neskôr v spoločnosti Trexima Bratislava.