O minulotýžňdovom vydaní relácie Do kríža na RTVS sa viedli početné diskusie. Časť divákov znepokojilo, že o téme interrupcií, ktorá sa bytostne týka žien, diskutovali na Dvojke iba muži.

V relácii navyše prevažoval konzervatívny postoj k téme – Do kríža sa touto orientáciou otvorene prezentuje. Sama RTVS formát charakterizuje ako vyváženie inej svojej diskusnej relácie Večera s Havranom, ktorú zaraďuje do liberálneho spektra.

Hosťami moderátorov Jaroslava Danišku a Štefana Chrappu boli Vladimír Palko, bývalý minister vnútra a niekdajší podpredseda KDH a Martin Poliačik, v čase nakrúcania relácie poslanec NR SR, člen strany Progresívne Slovensko.

Doteraz sa na reláciu nikto nesťažoval

V diskusii bol M. Poliačik v zjavnej názorovej menšine, moderátori ju nevyvažovali, ako býva štandardom. Tvorcovia programu priznali, že išlo o pilotnú časť diskusie, ktorá sa nakrúcala ešte vlani v septembri. Ako Mediálne.sk informovalo, program dodáva pre RTVS externá firma, čo ho značne predražuje.

Moderátori Do kríža Štefan Chrappa a Jaroslav Daniška
Neprehliadnite

Do kríža je ďalší predražený kšeft v RTVS. Diskusia je skoro trikrát drahšia ako Havranova

Debatu o interrupciách si na Dvojke pozrelo v stredu po 22. hodine dovedna 32-tisíc divákov starších ako 12 rokov, čo znamenalo trhový podiel 2 percentá, teda po úrovňou dlhodobého staničného priemeru.  V komerčnej cieľovke 12 – 54 reláciu sledovalo 12-tisíc divákov (share 1,5 %). 

V prípade ostatného vydania Do kríža nezostalo len pri početnej kritike relácie na Facebooku či v médiách. Diváci sa na diskusiu z 20. mája hojne sťažovali aj Rade pre vysielanie a retransmisiu.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa