Hoci v utorok odštartovali hokejové Majstrovstvá sveta v hokeji 2022 hráčov do 20 rokov a priamy prenos zápasu Slovenska s Českom vysielal kanál Šport Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS), na vysoké priečky sledovanosti sa vyšplhal iný program.

Seriály na prvých priečkach

Prvé miesto obsadil seriál Šťastná rybka, ktorý vysielala Televízia Joj. Prilákal až 247-tisíc divákov cieľovej skupiny 12+. V tom čase pokračoval na kanáli Jednotka seriál Ordinácia s výhľadom na more, ktorý si pozrelo 178-tisíc divákov.

Úspech zožala aj šou Utajený šéf II, v ktorej účinkoval Igor Rattaj, člen predstavenstva TMR. Skúsenosti z vodného parku a práce s plavčíkmi prilákali pred televízne obrazovky 148-tisíc divákov.

Športový kanál RTVS zase vysielal zápas MS v hokeji 2022 do 20 rokov, kde proti sebe nastúpili hokejisti Slovenska a Česka. Do rebríčka sa dostal so sledovanosťou 134-tisíc divákov a 116-tisíc divákov.

Hokej sa vracia do pozornosti

Trochu inak dopadol utorok v cieľovej skupine 12 až 54 rokov. Seriál Šťastná rybka sa udržal na prvom mieste aj s trhovým podielom 14,9 percenta.

Naopak hokejový zápas Slovenska a Česka vyskočil medzi najlepšiu päťku aj s trhovými podielmi 9,1 a 9,9 percenta.

Do najlepšej trojice sa dostal aj markizácky Utajený šéf II s trhovým podielom 9,7 percenta, ale aj Rodinné prípady so 14,7-percentným trhovým podielom. Ešte vyšší však získala ich skoršia epizóda, a to až 17,3 percenta.

V rámci celkového trhového podielu sa darilo Markíza Group (25,6 percenta), nasledujú Joj Group (17,3 percenta), RTVS Group (10,4 percenta) a TA3 (0,9 percenta).

Ďalšie dôležité správy