Prenos z odovzdávania filmových Oscarov patril v USA k vrcholom televíznej sezóny. V posledných rokoch však sledovanosť udeľovaní Cien akadémie povážlivo klesá (pozri graf nižšie). Tohtoročnú show sledovalo najmenej televíznych divákov v dokázateľnej histórii, teda za celé obdobie od roku 1974. K obrazovkám v USA sadlo iba 9,85 milióna obyvateľov USA.
K poklesu diváckeho záujmu o Oscary teda dochádzalo už v dobe pred pandémiou, tá jeho prepad umocnila. Medziročne prepad sledovanosti predstavuje 58 percent. Minuloročné ceny sa udieľali ešte pred zavedením protipandemických opatrení. Výrazne tento rok nepoklesol iba záujem o Oscary, pretože napríklad televízna sledovanosť prenosu z udeľovania cien Zlatý glóbus poklesla medziročne dokonca o 62 percent.
Televíznu spoločnosť ABC, ktorá prenos z Oscarov zaisťovala, stojí ročný licenčný poplatok za vysielanie viac ako sto miliónov dolárov. Ide o najvyšší poplatok medzi všetkými prenosmi z obdobných show. Tento rok si však televízia podľa Wall Street Journal s filmovou akadémiou vyrokovala na poplatku zľavu.
Otázkou tak je, či licenčný poplatok nebude musieť byť nižší aj budúci rok. Televízie totiž môžu mať kvôli znižujúcej sa sledovanosti problém získať za zodpovedajúcu cenu inzerentov pre reklamný priestor. Televízia ABC podľa Wall Street Journal tento rok požadovala za tridsaťsekundový reklamný spot počas show celkom dva milióny dolárov.
93. ročník filmových Oscarov pozná svojich víťazov, podľa očakávaní dominovala Zem nomádov
V budúcom roku pravdepodobne nebudú protipandemické opatrenia tak striktné ako tento rok, vďaka postupujúcej vakcinácii. Kvôli opatreniam tento rok udeľovaniu cien chýbala atmosféru ,,narvanej sály", chýbal tiež treba živý orchester. Posledné roky navyše v súťaži nevíťazia kasové trháky, ale často umeleckejšie až artové filmy. Atmosféra historicky vrcholného roku 1998, kedy udeľovanie ceny sledovalo rekordných viac ako 55 miliónov Američanov, ktorí boli svedkami triumfu hitu Titanic, sa tak v dohľadnej dobe pravdepodobne už nevráti.