Krátke brífingy už priamo pri stolíku spravodajskej Ta3 v parlamentnom vestibule či štart tlačovej besedy podľa možností Ta3 - to je bežná realita slovenských politikov pri organizovaní tlačových besied či brífingov. Na tlačové besedy vysielané naživo na Ta3 si zvykli nielen politici a novinári, ale aj diváci. S príchodom Michala Gučíka na post generálneho riaditeľa televízie sa ich počet oproti minulosti zvýšil. Podľa hovorkyne televízie Barbory Píseckej tlačové besedy vysielané naživo patria medzi najsledovanejšie relácie televízie.
Televízia Ta3 zaraďovala doposiaľ tlačové besedy rôzne. V novej programovej štruktúre, ktorá štartuje 21. marca, je pre vysielanie tlačových besied vyčlenený stabilný vysielací čas a vo vysielaní budú mať výrazný podiel.
Počas pracovných dní sú v programovej štruktúre vyčlenené tri hodinové bloky na vysielanie tlačových besied. Dopoludnia (10:30 – 11:30) a popoludní (13:30 - 14:30) sú určené pre tlačové besedy naživo a podvečer o 17. je vyčlenená hodina na ich zostrih. Podľa situácie aj naďalej bude televízia zaraďovať mimoriadne tlačové besedy aj mimo blokov. Záujem je aj o takéto prenosy zo zahraničia. Ak nebude k dispozícii žiadna tlačová beseda, bude sa vysielať spravodajský blok.
„Tlačové besedy sú veľmi sledované, diváci majú o ne veľký záujem,“ povedala Písecká. Ľudia majú záujem o aktuálne dianie, politické či iné kauzy, pri ktorých je možné sledovať bezprostredné reakcie zainteresovaných aktérov. „Napríklad veľký ohlas medzi divákmi malo vysielanie brífngov naživo pri vylúčení Igora Matoviča z SaS, vyjadrenia politických lídrov ku kauze hlasovania o štátnom občianstve."
To, či štáb Ta3 prišiel s prenosovým vozom, je politické strany dôležité. Politici si už zvykli na živé prenosy Ta3. Už bežne robia politici krátke brífingy priamo pri stolíku Ta3, ktorý si televízia rozložila v parlamentnom vestibule. Štart tlačovej besedy viackrát prispôsobili aktuálnemu vysielaniu Ta3 - riadnemu či online.
Mnohé politické strany majú záznamy svojich tlačoviek či prehlásení aj na svojom webe. Strana Smer-SD má dokonca na tento účel zriadenú aj vlastné internetovú televíziu www.smertv.sk., ktorú má prispôsobenú aj na sledovanie cez iPad a iPhone.