Britský konzervatívny komentátor Piers Morgan, ktorý sa preslávil ako náhradník moderátora Larryho Kinga v americkej televízii CNN, podpísal zmluvu so spoločnosťami News Corp. a Fox News Media. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AFP.

Morgan naposledy moderoval rannú šou v britskej televízii ITV. Tú však opustil po tom, ako stanica dostala rekordných 50-tisíc diváckych sťažností na jeho zaujatosť voči manželke britského princa Harryho.

Piers Morgan sa pustil do vojvodkyne zo Sussexu v reakcii na rozhovor, ktorý Meghan a Harry poskytli americkej moderátorke Oprah Winfreyovej. V ňom Meghan obvinila kráľovskú rodinu z rasizmu.

„Morgan je moderátor, ktorého chce každý kanál, ale bojí sa ho najať... Piers je vynikajúci moderátor, talentovaný novinár a hovorí to, čo si ľudia myslia a cítia,“ povedal mediálny magnát Rupert Murdoch, ktorí vlastní spoločnosť News Corp.

Pripravovaná relácia dostane od začiatku nového roka miesto v hlavnom vysielacom čase na britskej stanici talkTV. Okrem toho pôjde aj na austrálskej stanici Sky News Australia a dostupná bude tiež na internetovej platforme FOX Nation.

„Moja nová relácia bude predstavovať nebojácne fórum pre debaty a rozhovory, ktoré naštartujú širšiu diskusiu,“ povedal Morgan.

Moderátor okrem toho oznámil, že bude písať komentáre pre britský bulvárny denník The Sun a pre americký The New York Post.

EBE 16 Milwaukee - Na snímke americký prezident Joe Biden reční v štúdiu televíznej stanice CNN v meste Milwaukee v noci na stredu 17. februára 2021. FOTO TASR/AP
President Joe Biden participates in a televised town hall event at Pabst Theater, Tuesday, Feb. 16, 2021, in Milwaukee. (AP Photo/Evan Vucci)
Neprehliadnite

CNN sa bez Trumpa prepadáva, prišla o vyše polovicu divákov