Americká televízna spoločnosť CNN, zaznamenala počas prvých troch týždňov tohto roka dramatický pokles divákov. Z priemerných 2,2 milióna divákov sa prepadla na milión divákov, čo predstavuje úbytok o 54 percent. V kľúčovej vekovej kategórii divákov vo veku 25 až 54 rokov zaznamenala dokonca pokles o 60 percent.

Od 28. decembra do dňa inaugurácie novozvoleného prezidenta Joa Bidena (20. januára), sa sledovanosť v hlavnej skupine znížila zo 617-tisíc divákov na 244-tisíc, uvádza portál zerohedge.com.

KK32 Washington - Hovorkyňa amerického prezidenta Donalda Trumpa Kayleigh McEnanyová hovorí počas svojej prvej tlačovej konferencie v Bielom dome vo Washingtone 1. mája 2020. FOTO TASR/AP
White House press secretary Kayleigh McEnany speaks during a press briefing at the White House, Friday, May 1, 2020, in Washington. (AP Photo/Evan Vucci)
Neprehliadnite

Trumpova bývalá hovorkyňa McEnanyová mieri do televíze Fox News

Z týchto výsledkov je zrejmé, že výraznejšia absencia kontroverzného Donalda Trumpa spôsobuje televízii problém osloviť divákov. Televízia CNN si pritom viedla horšie ako liberálna konkurencia MSNBC, ktorá stratila 34 percent svojich denných divákov a 30 percent divákov z hlavného vysielacieho času. Konzervatívna televízia Fox News uviedla, že jej sledovanosť zostala väčšinou rovnaká a pokles zaznamenala len jednociferný.