Celosvetovo úspešná reality šou o chudnutí sa na jeseň 2022 vracia na obrazovky televízie Markíza s novými časťami. V poradí už štvrtá séria šou Extrémne premeny Slovensko – Druhá šanca na život obsadí v jesennej programovej štruktúre TV Markíza stredajšie večery, prvá epizóda je naplánovaná na 7. septembra 2022 o 20.30 hod., alebo až v týždňovom predstihu na streamovacej platforme Voyo. Informuje televízia v tlačovej správe.

Druhá šanca na život

Tucet účastníkov štvrtej série Extrémnych premien váži dokopy až 1 915 kilogramov. Pod vedením profesionálneho trénera Maroša Molnára, nutričného terapeuta a ďalších odborníkov na zdravý životný štýl, si dali za cieľ bezpečne schudnúť výraznú časť svojej telesnej hmotnosti počas jedného roka a získať tak druhú šancu na život.

„Každý jeden z tých dvanástich ľudí je samostatná kapitola života, samostatné klbko problémov, či radostí. Výber je aj túto sériu pestrý a moji „účastníci zájazdu“ sú tak zaujímaví a dynamickí, že ma dokázali neustále prekvapovať a zaiste prekvapia aj divákov Markízy. Každoročne sa snažím vylepšiť Extrémne premeny tak, aby priniesli niečo nové a myslím si, že sa to podarilo aj tentokrát. Je sa na čo tešiť,“ prezradil Maroš Molnár.

Vedenie renomovaného trénera

Chudnutie je rozdelené do štyroch trojmesačných fáz. Na začiatku prebehne týždeň podrobných laboratórnych rozborov a testovanie fyzickej spôsobilosti. Dôjde aj na nevyhnutné poučenie o správnej výžive.

Renomovaný tréner Maroš Molnár osobne vedie každého z účastníkov. Navštevuje ich aj doma a zaistí, aby mali primeranú výživu a cvičili. Dáva im lekcie, ako bezpečne chudnúť a lepšie žiť. Na štarte každej ďalšej fázy účastníkom stanoví váhový cieľ. Pokiaľ ho splnia, čaká ich odmena. Ku koncu podstúpia chirurgické odstránenie prebytočnej kože, ktorá už nemusí pokrývať ich obrovské telá. V úplnom cieli divákom odhalia, aká osoba sa po celú dobu skrývala v ich vnútri a túžila sa dostať von.

Extrémne premeny Slovensko sú lokálnou adaptáciou úspešného amerického formátu Extreme Weight Loss, ktorý celosvetovo preslávil aj jeho hlavnú tvár, kondičného trénera Chrisa Powella.

Ďalšie dôležité správy

Výzva na platforme Tik Tok s názvom Blackout Challenge  užívateľov nabáda k tomu, aby sa rôznymi spôsobmi škrtili.
Neprehliadnite

Sociálne siete sú ,,morom" 21. storočia. Podľa psychologičky deti nežijú reálny život