Najpredávanejší nemecký denník Bild plánuje spustiť vlastnú televíznu stanicu. Ľudia by si ju mohli naladiť ešte pred parlamentnými voľbami, ktoré sa v Nemecku konajú v septembri. Oznámil to dnes majiteľ listu, spoločnosť Axel Springer.

Hlavnou časťou novej stanice by malo byť šesťhodinové živé vysielanie, ktoré začne ráno. Dopĺňať ho budú dokumenty, správy a ďalšie formáty. Tematicky sa chce stanica okrem iného zamerať na politiku, šport, celebrity, kriminalitu a služby. Program by mal byť prípadne prerušovaný kvôli aktuálnemu dianiu.

EBE 20 Naí Dillí - Na snímke americký minister zahraničnách vecí Mike Pompeo po prílete na letisku v indickom Naí Dillí 26. októbra 2020. FOTO TASR/AP
Secretary of State Mike Pompeo, arrives at the airport in New Delhi, India, Monday, Oct. 26, 2020. (Adnan Abidi/Pool via AP)
Neprehliadnite

Trumpov exminister Pompeo bude komentátorom televízie Fox News

Springer už vlastní jednu z dvoch hlavných spravodajských televíznych staníc v Nemecku, a to Welt, ktorá sa pôvodne volala N24 a v roku 2018 bola premenovaná podľa hlavných novín firmy. Bild je skôr bulvárnej povahy.

Nová stanica Bild by mala byť dostupná zadarmo cez káblovú televíziu, satelit a na internete. Termín spustenia bude závisieť aj od toho, kedy spoločnosť získa vysielaciu licenciu, uviedla agentúra DPA.