Oznámili to v utorok organizátori. Na budúci rok sa 92. ročník odovzdávania Oscarov uskutoční už 9. februára, ale nasledujúce roky sa táto slávnostná udalosť bude konať 28. februára 2021 a 27. februára 2022, teda v poslednú februárovú nedeľu, informuje agentúra AFP.

„Načasovanie olympijských hier v roku 2022, Super Bowl a štátne sviatky spôsobilo, že termíny udeľovania Oscarov v rokoch 2021 a 2022 pripadli na poslednú februárovú nedeľu,“ oznámili Akadémia filmových umení a vied (AMPAS) a americká televízna stanica ABC.

Každoročné udeľovanie Oscarov, cien Akadémie filmových umení a vied (AMPAS), je vysielané naživo z losangeleskej štvrti Hollywood na stanici ABC a vo vyše 225 krajinách a teritóriách sveta.

Čo sa týka sledovanosti televízneho prenosu, uplynulé roky klesala, no zmena nastala tento rok. V porovnaní s vlaňajškom, kedy filmové ceny prilákali historicky najnižší počet divákov, dosiahlo vysielanie ich 91. ročníka o niečo lepšie výsledky.

Podľa spoločnosti Nielsen si udeľovanie Oscarov zaplo 29,6 miliónov dospelých divákov. Program tak dosiahol rating 7,7 percenta. Je to o tri milióny viac ako v roku 2018, kedy ho sledovalo 26,5 milióna ľudí.