Akadémia pravidlá pre streamingové platformy nemení. Naďalej ostáva v platnosti, že ak chcú získať jej priazeň v hlasovaní Oscarov, musia daný film premietať v kine v Los Angeles minimálne sedem dní, v rámci ktorých ho denne premietajú aspoň trikrát. Zároveň môžu byť v online ponuke.

V oficiálnom stanovisku vysvetľuje, že svojimi pravidlami podporuje zážitok, ktorí majú diváci počas premietania v kinosále. Zároveň dáva možnosť uchádzať sa o Oscarov širokej škále snímok.

„Naďalej sa plánujeme detailne venovať všetkým zmenám, ktorými prechádza náš priemysel a so svojimi členmi o nich diskutovať,“ uviedol riaditeľ Akadémie John Baile.

Ako pripomína agentúra APA, Netflix postupne získava podporu Hollywoodu. Svedčí o tom aj fakt, že spoločnosť sa v januári stala členom Motion Picture Association of America (MPAA), teda asociácie veľkých filmových spoločností. Jej členmi sú Disney, Paramount, Sony Pictures, Universal a Warner Bros.

„Všetkých našich členov spája myšlienka posúvať filmový a televízny priemysel dopredu. Či už pri zdieľaní príbehov alebo dosahu na publikum. Prijatím Netflixu budeme môcť ešte efektívnejšie obhajovať záujmy globálnej komunity kreatívnych tvorcov. Teším sa, ako na vlastné oči uvidím, čo všetko spolu dosiahneme,“ citoval portál Variety Charlesa Rivkina, generálneho riaditeľa MPAA.

Spielberg chce, aby kiná prežili

Toto rozhodnutie však nie je po vôli iniciatíve filmárov zo „starého“ Hollywoodu pod vedením amerického režiséra S. Spielberga. Tá už niekoľko mesiacov intenzívne bojuje

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa