Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) udelila na stredajšom zasadnutí predchádzajúci súhlas na zmenu vlastníka spravodajskej televízie TA3. Vyplýva to zo stanoviska, ktoré TASR poskytla hovorkyňa rady Lucia Michelčíková.

„RVR udelila predchádzajúci súhlas s prevodom stopercentného podielu na základnom imaní a hlasovacích právach držiteľa licencie na vysielanie programovej služby TA3, spoločnosti C.E.N., s. r. o., Bratislava zo spoločníka – prevodcu GRAFOBAL GROUP akciová spoločnosť, Bratislava na nadobúdateľa BluebergMedia, a. s.," povedala hovorkyňa.

ta3
Neprehliadnite

TA3 na predaj. Spravodajskú televíziu chce kúpiť Blueberg Media

Jediným akcionárom a zároveň predsedom správnej rady spoločnosti Blueberg Media je český podnikateľ v oblasti médií Michal Voráček.

Michal Voráček v súčasnosti vlastní vydavateľstvo Olympia a tiež je aj tretinovým vlastníkom metropolitnej stanice Praha TV.

Voráček bol predtým predsedom predstavenstva spoločnosti Our Media SR , ktorá v roku 2018 kúpila vydavateľa celoštátneho slovenského denníka Pravda a teraz tento denník sama vydáva, pripomenula čtk. 

RTVS
Neprehliadnite

Najobjektívnejšie televízne spravodajstvo má RTVS, ukazuje prieskum