Podobne ako jej predchodcovia aj J. Kirschner bude mať za úlohu vybrať si do svojho tímu najlepších spevákov či speváčky a byť mentorkou svojho tímu. Pôjde o jej premiéru v takomto formáte a podľa vlastných slov sa na ňu už teší.
„Niekoľko rokov som úspešne odolávala ponukám zasadnúť do kresla kouča a mala som pocit, že na to nebola správna chvíľa. Tentokrát som cítila, že chcem novú výzvu, niečo, čo som ešte neskúsila. A tak keď prišla táto ponuka znova, bolo celkom prirodzené povedať áno,“ povedela J. Kirschner.
„Vidím v tom viac než len spevácku súťaž, je pre mňa dôležité zdieľať moje skúsenosti a pripraviť tých, ktorí sa do tohto ročníka prihlásili, aj na ďalšiu cestu. Myslím, že to tak cítia aj ostatní. Ideme do toho s odhodlaním urobiť viac než len televíznu zábavu,“ dodala.
Ďalší ročník speváckej súťaže Hlas Česko Slovenska má pozmenený poangličtený názov The Voice Česko Slovensko. Program distribuovaný spoločnosťou Talpa sa opäť dostane spoločne na obrazovky Markízy a Novy, rovnako ako v rokoch 2012 a 2014. Režírovať ho bude Pepe Majeský a televízia sľubuje nové prvky, ktoré zatraktívnia a zdynamizujú priebeh súťaže.
„Som veľmi rád, že môžem privítať Janku Kirschner v našom tíme a spolupracovať s ňou na jednom z najúspešnejších svetových formátov, ktorý hľadá najlepší hlas Česka a Slovenska. Kľúčovú úlohu v ňom hrajú naši štyria koučovia, ktorí si budujú svoj tím spevákov na základe zaujímavého hlasu, spevu, piesne, či energie. Svojmu tímu sa budú venovať, budú so súťažiacimi skúšať, prideľovať im pesničky a trénovať po všetkých stránkach, tak, aby každý kouč vyšiel na konci súťaže s tým najlepším, čo v rámci svojho tímu vybuduje,“ povedal P. Majeský.
Televízie postupne predstavia aj mená ďalších dvoch koučov. Pôjde o osobnosti vybrané z českých a slovenských spevákov a hudobníkov.
O tom, kto zo súťažiacich dostane šancu na postup, rozhodnú práve oni otočením svojho kresla. Víťaz súťaže získa hlavnú cenu v podobe 75-tisíc eur.