V. Dyk je nielen známy spevák, ale aj herec či člen swingovej formácie B-Side Band.

„Už dlho som dostával ponuky na rôzne televízne projekty, ktoré som úspešne odmietal. Rozhodovanie bolo dlhé, pretože sa veľmi do televíznej zábavy nepchám, ale v tomto prípade mi dáva zmysel to, že všetci ľudia, ktorí sa do súťaže prihlásili, už vedia spievať, a ide len o to pomôcť im, nakopnúť, možno aj poradiť. Takže žiadne zosmiešňovanie, ale skôr snaha pomôcť. Takže vlastne samé pozitíva. S tým do toho idem. To mi dáva zmysel,“ hovorí.

Markíza začína predstavovať porotu novej série Hlasu

Vojta Dyk Zdroj: TV Markíza

Ďalší ročník speváckej súťaže Hlas Česko Slovenska má pozmenený poangličtený názov The Voice Česko Slovensko. Program distribuovaný spoločnosťou Talpa sa opäť dostane spoločne na obrazovky Markízy a Novy, rovnako ako v rokoch 2012 a 2014. Režírovať ho bude Pepe Majeský a televízia sľubuje nové prvky, ktoré zatraktívnia a zdynamizujú priebeh súťaže.

„Zabudnite na amatérov bez štipky súdnosti, ktorí sa chodia do najrôznejších súťaží len zviditeľniť. Nezaujíma nás vizáž, nerozhodujú sympatie ani vek. Rozhoduje len hlas a schopnosť zaujať,“ láka Markíza v programovej ponuke na budúci rok.

„Táto šou je o hlase, hľadáme najlepší hlas oboch krajín a na ničom inom vlastne nezáleží. V tom je práve sila tohto formátu, a preto je aj naďalej jednou z najlepších šou na svete,“ hovorí P. Majeský.

Televízie postupne predstavia aj mená ďalších koučov. Pôjde o osobnosti vybrané z českých a slovenských spevákov a hudobníkov.

O tom, kto zo súťažiacich dostane šancu na postup, rozhodnú práve oni otočením svojho kresla. Víťaz súťaže získa hlavnú cenu v podobe 75-tisíc eur.