Detektív Dušo bude mať premiéru 11. januára o 20:30. Vo štvrtkovej štruktúre bude po seriáli nasledovať premiérové vydanie zábavnej kvízšou Dobre vedieť!.

V kriminálke Markízy si okrem Alexandra Bártu zahrali aj Petra Vajdová, Táňa Radeva, Miro Noga, Gregor Hološka či Ondrej Kovaľ. Režisérom je Gejza Dezorz. A. Bárta si zahral „slovenského Monka“, detektíva Dušana Štefánika, ktorý prípady rieši nie päsťami, ale hlavou.

Markíza nasadí v januári aj novú kriminálku Detektív Dušo

Detektív Dušo - logo Zdroj: TV Markíza

Seriál sa odohráva v malom mestečku Bystrica, ktoré láka atrakciami turistov, má chemickú fabriku, firmu na výrobu záhradných mechanizmov, golfový klub aj futbalové družstvo.

„Dej je odľahčený humornými dialógmi, vtipnými postavičkami Pata a Mata, a dokonca až bizarnými situáciami, ktoré vie vymyslieť len sám život. Dušo Štefánik (Alexander Bárta) určite nepatrí k typickým detektívom,“ píše Markíza v anotácii.

„Okrem prekrásnych kútov Slovenska, v ktorých sa seriál natáčal, uvidíte aj neopakovateľné kulinárske umenie Dušovej mamy (Táňa Radeva), zarážajúcu nešikovnosť dvoch policajtov Patrika (Gregor Hološka) a Martina (Ondrej Kovaľ), ako aj zábavné situácie vyplývajúce z klasických medziľudských vzťahov,“ dodáva televízia.

Markíza nasadí v januári aj novú kriminálku Detektív Dušo

Zdroj: TV Markíza

Seriál nadviaže vo štvrtkovom slote na kriminálku Rex, ktorá sa zaradila k ratingovo najsilnejším novinkám Markízy počas aktuálnej jesene. V prípade Rexa televízia počíta aj s ďalšou sériou.

V novoročnej programovej štruktúre od druhého týždňa má Markíza v pondelkovom prime-time Susedov a reprízy Hornej Dolnej, v utorok premiéry Šťastného domova a Dobre vedieť!, v stredu nové časti Chart Show, vo štvrtok spomínanú dvojicu Detektív Dušo a Dobre vedieť! a od piatka do nedele filmy.